Toroslar Enerjisa Elektrik Faturası Ödeme

Toroslar Enerjisa fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Aboneler, Toroslar Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemleri öncelikle Enerjisa Online İşlem Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Toroslar Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemlerinizi kredi kartı ile buradan yapabilir, dilerseniz de anlaşmalı bankaları tercih ederek Toroslar Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca en yakınınızda bulunan Toroslar Enerjisa yetkili ödeme merkezlerini de kullanarak ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Toroslar Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemlerinizi PTT Şubeleri aracılığı ek bir ücret ödemeden yapabilirsiniz. PTT şubelerinden Toroslar Enerjisa elektrik faturası ödeme işlemlerinizi yaparken faturanıza ve faturanızda yer alan müşteri numaranıza ihtiyacınız olacaktır.

Toroslar Enerjisa Elektrik bölgesi müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Toroslar Enerjisa Elektrik dağıtım bölgesindeki tüketiciler, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Toroslar Enerjisa Borç Sorgulama

Toroslar Enerjisa aboneleri güncel borç bilgilerini online olarak öğrenebilmektedirler. Toroslar Enerjisa müşterileri fatura bilgilerine 7/24 internet erişimini kullandığınız her yerden kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, faturalarınızı takip edebilirsiniz. Bu gelişim ve değişimleri en iyi takip eden şirketlerden biri olan Enerjisa’nın %100 hisselerine sahip olan Toroslar Enerjisa’dır. Saniyeler içerisinde güncel borç bilgileriniz ve detaylarınız ekrana gelecektir. Toroslar Enerjisa müşterileri fatura ödemelerini anlaşmalı bankalar, PTT yoluyla ve kredi kartıyla yapabilmektedir. Toroslar EDAŞ’ın teknik ve profesyonel alt yapısı sayesinde birçok online hizmeti internet üzerinden yapılabilir hale getirmiştir. Uzun kuyruklar beklemeden, oturduğunuz yerden borç sorgulama Toroslar Enerjisa ile mümkün hale gelmiştir. Bu uygulama sayesinde yorulmadan, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Elektrik faturanızla alakalı bütün detayları bilgisayar başında, elektronik ortamda gerçekleştirebilirsiniz.

Enerjisa internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.Toroslar Enerjisa fatura borç sorgulamada öncelikli olarak il seçimi yapılmalıdır. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Toroslar Enerjisa fatura borç sorgulamaücretsiz bir uygulama olup, İçel, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Kilis ve Hatay illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Enerjisa internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz. Toroslar Enerjisa fatura borç sorgulamaişlemi, Enerjisa şirketinin alt yapısında olduğundan dolayı, açılan sayfaya üye olarak bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Toroslar Enerjisa A.Ş Hakkında

Adana, Mersin, Hatay, Gaziantep, Kilis, Osmaniye illerimizde perakende elektrik satış faaliyetlerini sürdüren Toroslar Enerjisa, 2013 yılında EPDK kararıyla Toroslar EDAŞ’tan ayrılarak yeni bir tüzel kişilik olarak kurulmuştur. Enerjisa’nın üç dağıtım bölgesinden Toroslar bölgesinde hizmet veren elektrik satış şirketlerinden biri olan Toroslar Enerjisa, 30 Eylül 2013 tarihinde Enerjisa’ya devir olmuş ve işlemleri tamamlanmıştır.

Toroslar Enerjisa, bölgesinde görevli elektrik tedarikçisi unvanıyla hizmet vermekte ve abonelerine EPDK tarafından belirlenen ulusal tarife fiyatlarından elektrik tedarik etmektedir. Ayrıca son kaynak tedarikçisi vasfıyla serbest tüketici olma hakkına sahip olup farklı bir elektrik tedarikçileri aracılığıyla elektrik temin etmeyen tüketicilere elektrik tedarik etmektedir. Bunun yanı sıra elektrik satış şirketi olarak da bölgesi dışında bulunan serbest tüketicilere indirimli elektrik satışını gerçekleştirmektedir.

Fatura Ödeme Kanalları

BANKALAR GİŞE OTOMATİK ÖDEME İNTERNET(ONLINE) ATM ATM(KARTSIZ) TELEFON BANKACILIĞI
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
DENİZ BANK
QNB FİNANSBANK
GARANTİ
HALKBANK
HSBC
ING BANK
İŞ BANKASI
KUVEYTTÜRK
ŞEKERBANK
TEB
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
ZİRAAT BANKASI

Fatura İtirazı

Güncel faturanıza itiraz etmeden önce bir önceki faturanızın okuma tarihi ve endeks değerlerini yeni faturayla karşılaştırarak kontrol etmenizi öneririz. Elektrik tüketiminin yanlış hesaplanması, yanlış tarife üzerinden fiyatlandırma yapılarak hesaplanması ve hatalı sayaç okunması gibi durumlardan şüpheleniyorsanız eğer Toroslar Enerjisa çağrı merkezini arayarak ya dailçelerde bulunan müşteri merkezine giderek itirazda bulunabilirsiniz.

Borçtan Dolayı Elektrik Kesintisi

Zamanında ödenmeyen borçlara firma tarafından gecikme faizi yansıtılır. Bu borcun ödenmemesi evinize ya da işyerinize verilen elektriğin kesilmesine sebep olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken gecikme faizi ile birlikte fatura borcunuzu ödemenizdir. Yoksa süreç elektrik aboneliğinizin sonlandırılmasına kadar gidebilir. Sonucunda ise tekrar abonelik açtırmanız gerekecektir.

Gecikme Faizi

Gecikme faizi faturanın zerinde koyu olarak yazan son ödeme tarihinden önce fatura ödenmediği halde günlük olarak fatura tutarı üzerinden tüketiciye yansıtılan bedel anlamına gelmektedir. Eğer faturanızı ödemezseniz ve ardından elektriğiniz kesilirse borcunuzu görevli elektrik şirketi tarafından hesaplanan gecikme faizi ile birlikte ödemeniz halinde elektriğiniz tekrar kullanıma açılacaktır.

Diğer Sayfalar