Sepaş Enerji Elektrik Fatura Ödeme

Sepaş Enerji fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Sepaş Enerji müşterileri, elektrik faturalarını Akbank, Bank Asya, Denizbank, Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Şekerbank, TEB, T. Finans Katılım Bankası, T. Halk Bankası, T.İş Bankası, Vakıfbank, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Bankası bankaları aracılığı ile otomatik ödeme, ATM, Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilmektedir. Bunların yanı sıra, PTT şubelerinden de Sepaş Enerji elektrik faturası ödemesi yapılabilmektedir.

İndirimli Elektrik Kullanmak İster Misiniz?

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Sepaş Enerji tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Sepaş Enerji Borç Sorgulama İşlemleri

Şirketin, abonelerinin fatura borç sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabilmesini sağlayan online bir uygulaması mevcuttur. Sorgulama işlemlerinizi internet erişimi olan her yerden online bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunu kurumun web sitesinden yapabileceğiniz gibi, herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanarak da yapmanız mümkün. Sepaş Enerji fatura borç sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz için tek ihtiyacınız olan İşletme Kodu veya Abone Numarası bilgisidir. Abone numarasını bilmeyen müşteriler bu bilgiye herhangi bir fatura üzerinden ve ya Sepaş Enerji müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirler. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz. Sepaş Enerji fatura borç sorgulama ücretsiz bir uygulamadır ve Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illeri için geçerlidir.

Sepaş Enerji Perakende A.Ş Hakkında

Sepaş Enerji, portföyünde bulunan elektrik üretim tesisleri ile tüketicilerinin daima en cazip koşullarda elektrik kullanmalarını sürdürülebilir hale getirmek için yapmakta olduğu yatırımları sürekli olarak artırmaktadır.

Enerji piyasasında gün geçtikçe büyümeye devam eden Sepaş Enerji, Akkök Grubu ile beraber Avrupa’nın gözde şirketlerinden olan CEZ Grubu’nun oluşturmuş olduğu AkGez adı altında hizmet vermektedir. Şirket, EPDK‘nın dağıtım ve perakende satış şirketlerinin ayrıştırılması kararına göre dağıtım şirketinden ayrılarak Adapazarı, Kocaeli, Düzce ve Bolu ile kalmayıp tüm Türkiye’nin her bölgesindeki müşterilerine hizmet vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Ödeme Kanalları

BANKA OTOMATİK ÖDEME ATM TELEFON BANKACILIĞI İNTERNET BANKACILIĞI
AKBANK 444 25 25
BANK ASYA 444 4 888
DENİZ BANK 444 4 800
QNB FİNANSBANK 444 0 800
GARANTİ 444 0 900
ING 444 0 333
TEB 444 0 666
FİNANS KATILIM 444 2 444
HALKBANK 444 0 400
İŞ BANKASI 444 02 02
VAKIF BANK 444 07 24
YAPI KREDİ 444 0 444
YAPI KREDİ 444 0 444
ZİRAAT BANKASI 444 00 00
AKTİF BANK 444 30 50
ŞEKER BANK 444 78 78

Nakit Ödeme

  • Bolu, Düzce, Kocaeli ve Sakarya'da bulunan farklı ilçelerdeki Müşteri Hizmetleri Merkezleri'nden
  • Anlaşmalı bankaların gişelerinden
  • İlçelerdeki PTT şubelerinin gişelerinden
  • Sepaş Enerji yetkili ödeme noktalarından

Kredi Kartı

  • Sepaş Enerji'ye ait internet sitesindeki fatura öde sekmesinden
  • Anlaşmalı bankaların telefon bankacılığı üzerinden
  • Anlaşmalı bankaların internet bankacılığı üzerinden
  • Anlaşmalı bankaların otomatik ödeme talimatı ile

Elektrik Faturası Gelmediyse

Sepaş Enerji elektrik faturanız gelmediyse 3 farklı neden düşünebilirsiniz:

Sayacın okunmaması: Sayaç okuma görevlisi herhangi bir sebeple sayacı okuyamadığı için fatura düzenlenmesi için gerekli bu işlemi gerçekleştiremeyebilir. Sepaş Enerji çağrı merkezine 444 5 186 hattından ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Bu duruma sebep olarak sayacın yerini değiştirmeniz de gerekebilir.

Sayacınızın arızalı olması: Eğer sayacınızda arızalı bir durum varsa dağıtım şirketi sayaç işlemlerinden görevli şirket olduğu için irtibata geçmeniz gereklidir. 186 numaralı arıza hattını arayarak iletişime geçip, izlenecek yol hakkında bilgi alabilirsiniz.

Düşük elektrik tüketimi: Eğer enerji tüketiminiz fatura düzenlemeye yetecek kadar fazla değilse o dönem için tarafınıza fatura düzenlenmez. Bu durum borcunuz olmaması anlamına gelmemektedir. Bu durumda, bir sonraki dönem elektrik faturanızda iki dönem toplamı birlikte tahsil edilir.

Elektrik Faturasına İtiraz Etmek

Sepaş Enerji'den gelen elektrik faturanıza itiraz etmek için fatura kesim tarihinden itibaren 1 sene süreniz bulunur. Faturaya itiraz işlemini Sepaş Enerji Müşteri Merkezleri'nden gerçekleştirebilirsiniz. Faturanıza itiraz etmeniz mevcut borcunuzu ödemeyeceğiniz anlamını taşımamaktadır. Borcunuzu ödemezseniz enerjiniz kesilebilir ve gecikme faizi ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Diğer Sayfalar