Osmangazi Elektrik Faturası Ödeme

Osmangazi Elektrik-Oepsaş fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Osmangazi Elektrik faturası ödeme işlemleri müşteri hizmetleri merkezi aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Bunun yanında çoğunlukla müşteriler tarafından tercih edilen ödeme kanalları bankalar ve PTT şubeleri olmaktadır. Tüm PTT şubelerinden Osmangazi Elektrik faturası ödeme işlemi yapabilir, yalnızca veznelerden ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar aracılığıyla da şubeden, internet bankacılığını kullanarak, otomatik ödeme talimatı vererek Osmangazi elektrik faturası ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Osmangazi Elektrik Bölgesi Müşterileri De Tedarikçi Değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Osmangazi Elektrik dağıtım bölgesindeki tüketiciler, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

OEPSAŞ Borç Sorgulama

Osmangazi Elektrik Parekende Satış A.Ş aboneleri güncel borç bilgilerini online olarak öğrenebilmektedirler. Osmangazi Elektrik müşterileri fatura bilgilerine 7/24 internet erişimini kullandığınız her yerden hızlı bir şekilde ulaşabilir, faturalarınızı takip edebilirsiniz. Saniyeler içerisinde güncel borç bilgileriniz ve detaylarınız ekrana gelecektir. Osmangazi Elektrik müşterileri fatura ödemelerini OEPSAŞ vezneleri, anlaşmalı bankalar ve PTT yoluyla yapabilmektedir.

Osmangazi Elektrik internet sitesinde yer alan araç sayesinde güncel olarak ve kolay yoldanOsmangazi Elektrik fatura borç sorgulamaişlemi yapılabilmektedir. Uzun kuyruklar beklemeden, her ay bir ödeme noktasına gitmeye gerek kalmadan, oturduğunuz yerden borç sorgulama Osmangazi Elektrik ile mümkün hale gelmiştir. Osmangazi Elektrik müşterileri, fatura ödemelerini internet sitelerinde yer alan fatura sorgulama aracı, anlaşmalı bankalar, online işlem merkezi, müşteri işlem merkezi veya PTT yoluyla gerçekleştirebilirler. Online borç sorgulama yapmak için tesisat numarası, abone numarası ve ya işletme kodu yeterli olmaktadır. Bu bilgilere herhangi bir faturanız üzerinden ve ya Osmangazi Elektrik müşteri hizmetleri aracılığı ile rahatlıkla ulaşabilmeniz de mümkündür. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Osmangazi Elektrik fatura borç sorgulamaücretsiz bir uygulama olup, Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Osmangazi Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden, cep telefonunuzdan ve ya bilgisayarınızdan online işlemler menüsüne girmeniz yeterli olacaktır.Osmangazi Elektrik fatura borç sorgulamada öncelikli olarak il seçimi yapılmalıdır. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Karşılaştığınız bir hatada Osmangazi Elektrik müşteri hizmetlerine ulaşarak yardım talep edebilirsiniz.

Osmangazi Elektrik A.Ş Hakkında

Eskişehir, Kütahya, Afyon, Uşak, Bilecik illerini kapsayan dağıtım bölgesinde hizmet veren Osmangazi Elektrik, bölgenin elektrik satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Osmangazi Elektrik kuruluşundan önce dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini bir arada yürüten OEDAŞ, EPDK tarafından alınan karar ile perakende satış faaliyetlerini ayrı bir tüzel kişiliğe devretmiştir. 01.04.2013 tarihinde kurulan OEPSAŞ’ın perakende satış faaliyetlerini devir almasıyla birlikte bölgede hizmet veren iki ayrı tüzel kişilik oluşmuştur. OEDAŞ ve OEPSAŞ bölgenin elektrik faaliyetlerini yerine getirmeye başlamıştır.

Günümüzde de OEDAŞ bölgenin dağıtım ile alakalı faaliyetlerini, OEPSAŞ ise perakende elektrik satış faaliyetlerini yerine getirmektedir.

Bölgesini kapsayan illerdeki serbest tüketici adayı olmayan tüketicilere görevli elektrik tedarikçisi olarak elektrik tedarik eden OEPSAŞ, son kaynak tedarikçisi olarak farklı perakende elektrik satış şirketlerinden elektrik temin etmeyen fakat serbest tüketici hakkına sahip olan abonelere de elektrik tedarik etmektedir. Bunun yanında Osmangazi Elektrik, tüm Türkiye’deki serbest tüketicilere ikili anlaşma yoluyla indirimli elektrik satabilmektedir.


Fatura Ödeme Kanalları

BANKALAR ŞUBE ATM İNTERNET(ONLINE) OTOMATİK ÖDEME
AKBANK
ZİRAAT BANKASI
DENİZ BANK
QNB FİNANSBANK
HALKBANK
HSBC
ING BANK
KUVEYTTÜRK
ŞEKERBANK
TEKSTİLBANK
TÜRK EKONOMİ BANKASI
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
GARANTİ
İŞ BANKASI
A BANK
PTT


Müşteri İşlem Merkezleri

Eskişehir, Afyon, Kütahya, Uşak ve Bilecik illerinin ilçelerinde bulunan size yakın bir Osmangazi Elektrik işlem merkezine ulaşarak ödeme yapabilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar

Banka şubelerinde ödeme, otomatik ödeme talimatı verme, ATM üzerinden ve internet bankacılığı seçenekleri ile ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Yoluyla

Bulunduğunuz ilçedeki herhangi bir PTT şubesine ulaşarak hiçbir ek ücret ödemeden fatura ödeme işlemi yapabilirsiniz.

Fatura Gelmedi

Faturada sayacın bulunduğu adrese bırakılarak görevli dağıtım şirketi tarafından sayaç okunması için ilgili yere ulaşılır. Genellik sayaç okumaları aylık olarak yapılsa da bazen daha uzun sürebildiği durumlar da mevcuttur. Okuma zamanı geçmesine rağmen elektrik fatunız gelmediyse 444 3 999 numaralı Osmangazi Elektrik çözüm merkezini arayarak faturalandırma durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Gelen Faturaya İtirazda Bulunmak

Sayacın ölçüm yaptığı enerjinin tükettiğinizden daha yüksek olduğunu ya da faturalandırma sırasında hata yapıldığını düşünüyorsanız itiraz etme hakkınız fatura kesim tarihinden itibaren 1 yıl süreyle mevcuttur. Osmangazi Elektrik müşteri işlem merkezlerine başvuruda bulunabilirsiniz. İnternetten Aynı zamanda Oepsaş online işlemler menüsüne girerek "Hatalı Fatura İtiraz Bildirimi" formunu da doldurabilirsiniz.

Fatura itirazında bulunsaniz dahi mevcut borcu son ödeme tarihinden önce ödemeniz gerekir. Aksi halde gecikme faizi işleyecektir.

Diğer Sayfalar