Meram (MEPAŞ) Elektrik Borç Sorgulama ve Fatura Ödeme

Meram (MEPAŞ) Elektrik fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

MEPAŞ elektrik faturası ödeme işlemleri şuan için online işlem merkezi aracılığıyla ödeme yapılamasa da kısa bir süre içerisinde bu hizmetin faaliyete gireceğini düşünmekteyiz. Böylece MEPAŞ elektrik faturası ödeme işlemlerinden fatura sorgulama işlemine kadar birçok hizmet online işlem merkezinden gerçekleştirilebilecektir. Üyeliksiz giriş seçeneğinin de bulunduğu online hizmet merkezinde faturanızda bulunan birkaç kolay bilgi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Meram Elektrik müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası Meram Elektriktüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

MEPAŞ Fatura Sorgulama

Meram Elektrik aboneleri güncel borç bilgilerini online olarak öğrenebilmektedirler. Meram Elektrik müşterileri fatura bilgilerine 7/24 internet erişimini kullandığınız her yerden kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir, faturalarınızı takip edebilirsiniz. Saniyeler içerisinde güncel borç bilgileriniz ve detaylarınız ekrana gelecektir. Meram Elektrik müşterileri fatura ödemelerini anlaşmalı bankalar, PTT yoluyla ve kredi kartıyla yapabilmektedir. Her ay bir ödeme noktasına gidip sıra beklemek yerine Meram Elektrik internet sayfasına ulaşarak fatura ödeme işleminizi zaman kaybetmeden yapabilirsiniz. MEDAŞ’ın sağlam teknik alt yapısı sayesinde birçok online hizmeti internet üzerinden yapılabilir hale getirmiştir. İnternet bağlantısı olan her yerdenMeram Elektrik fatura borç sorgulamaişlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzun kuyruklar beklemeden, oturduğunuz yerden borç sorgulama Meram Elektrik ile mümkün hale gelmiştir. Bu uygulama sayesinde yorulmadan, zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Meram Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.Meram Elektrik fatura borç sorgulamada öncelikli olarak il seçimi yapılmalıdır. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Meram Elektrik fatura borç sorgulamaücretsiz bir uygulama olup, Konya, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir ve Karaman illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Meram Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Mepaş Elektrik A.Ş Hakkında

Dağıtım bölgesi içerisinde 6 il bulunan MEPAŞ, Konya, Niğde, Karaman, Aksaray, Kırşehir, Nevşehir illerinin görevli elektrik tedarikçisi olarak hizmet vermektedir. Bu illerde toplamda 1,6 milyon aboneye hizmet veren MEPAŞ, 2013 yılından günümüze kadar bölgenin elektrik tedarik şirketi olarak elektrik tedariğinde bulunmaktadır.

MEPAŞ, görev bölgesinde yer alan ve serbest tüketici limitinin altında yer alan abonelere elektrik perakende satış hizmetini gerçekleştirmektedir. Ayrıca Meram Elektrik görev bölgesinde yer alan serbest tüketici olarak adlandırılan yani yıllık ortalama 2000 kWh ve üzeri tüketime sahip olan abonelere son kaynak tedarikçisi sıfatıyla elektrik perakende satış faaliyetini gerçekleştirmektedir. Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş. (MEPAŞ) aynı zamanda tüm Türkiye’de bölge fark etmeksizin serbest tüketicilere indirimli elektrik satışında bulunabilmektedir.


Fatura Ödeme Kanalları

BANKALAR GİŞEDEN TAHSİLAT OTOMATİK ÖDEME KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME İNTERNETTEN NAKİT ÖDEME
AKBANK
ANADOLUBANK
DENİZBANK
TEB
QNB FİNANSBANK
TÜRKİYE FİNANS
GARANTİ
HALKBANK
ING BANK
İŞ BANKASI
KUVEYTTÜRK
ŞEKERBANK
TESKTİLBANK
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
ZİRAAT BANKASI


Elektrik Faturası Gelmedi

Güncel elektrik faturanız kaybolduysa eski bir elektrik faturanızı sakladıysanız onun üzerindeki bilgiler aracılığıyla fatura sorgulama, borç ödeme gibi tüm işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Faturanız Hiç Gelmediyse

  • Bulunduğu yer ya da sayaçla ilgili herhangi bir problem nedeniyle sayacınızı okuyamamış olabilir. Bu durumda görevli elektrik dağıtım şirketiyle irtibata geçmeniz gerekir.
  • Sayaç arızası durumunda ise görevli elektrik dağıtım şirketi ile iletişime geçmek gerekir.
  • Faturanızın ulaşmama sebebi düşük enerji tüketimi olabilir. Bu durumda borcunuzu yine de sorgulayabilirsiniz fakat bir sonraki döneme yansıtılarak fatura düzenlemesi yapılır. Konu ile ilgili Mepaş çağrı merkezinden bilgi alabilirsiniz.

Gecikme Faizi

Elektrik faturalarının üzerinde bulunan son ödeme tarihine kadar borcun ödenmemesi sonrası günlük olarak faturanın ödenmediği her gün için gecikme zammı uygulanır.

Son ödeme tarihinden sonra 5 iş günü içerisinde elektrik tedarik şirketi tarafından tüketiciye bildirimde bulunulur. Bildirimin ardından 5 iş günü içerisinde tutar ödenmediği takdirde elektrik firma tarafından kesilir. Kaydı bulunan müşterilere SMS ile de bildirim yapılır. Elektrik kesildiği durumda elektriğin tekrar ilgili yere verilmesi için gecikme zammı ile birlikte kesme-bağlama ücreti de dahil olmak üzere tutar tüketiciden tahsil edilir. Borcun ödenmesi sonrası tekrar enerji verilmesi 2 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır.

Diğer Sayfalar