Gediz Elektrik Faturası Ödeme

Gediz Elektrik fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Gediz Elektrik fatura ödeme işlemleri aşağıda yer alan anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılabilmektedir. Gediz elektrik faturası ödeme kanalları arasında bankaların yanı sıra PTT şubeleri de bulunmaktadır. PTT şubelerinde vezneden ödeme yapılabiliyorken, bankalar aracılığıyla da internet bankacılığını kullanarak, otomatik ödeme talimatı vererek veya dilerseniz şube veznelerinden ödeme yapabilirsiniz.

Gediz Elektrik bölgesi müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen Gediz Elektrik dağıtım bölgesindeki tüketiciler, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Elektrik Faturası Sorgulama

Gediz Elektrik internet sitesinde yer alan araç sayesinde güncel olarak ve kolay yoldanGediz Elektrik fatura borç sorgulamaişlemi yapılabilmektedir. Uzun kuyruklar beklemeden, oturduğunuz yerden borç sorgulama Gediz Elektrik ile mümkün hale gelmiştir. Gediz Elektrik müşterileri, fatura ödemelerini internet sitelerinde yer alan fatura sorgulama aracı, anlaşmalı bankalar, online işlem merkezi, müşteri işlem merkezi ve ya PTT yoluyla gerçekleştirebilirler. Online borç sorgulama yapmak için tesisat numarası, abone numarası ve ya işletme kodu yeterli olmaktadır. Bu bilgilere herhangi bir faturanız üzerinden rahatlıkla ulaşabilmeniz de mümkündür. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Gediz Elektrik fatura borç sorgulamaücretsiz bir uygulama olup, İzmir ve Manisa illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Gediz Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde Mesken, Ticarethane ve Sanayi müşterilerine elektrik tedariği sağlayan Gediz Elektrik online uygulamalara son derece önem vermiştir. Müşterilerini memnun etmek adına elektrik abonelerinin en çok tercih ettiği online uygulama ise borç sorgulamadır.Gediz elektrik fatura borç sorgulamaya daGEPSAŞ fatura borç sorgulamayapmak isteyen elektrik aboneleri bunu kurumun wep sitesi üzerinden kolaylıkla ücretsiz olarak yapabilmektedirler. Takıldığınız herhangi bir yerde ve karşılaştığınız bir sorunda Gediz Elektrik müşteri hizmetlerine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Gediz Elektrik A.Ş Hakkında

İzmir ve Manisa illerinin görevli elektrik tedarikçisi olan Gediz Elektrik, 11 numaralı dağıtım bölgesinde perakende elektrik satış faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Günümüzde bölgenin görevli dağıtım şirketi olarak görev yapan Gediz EDAŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 2013 yılında alınan karar sonucunda dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini birbirinden ayırmıştır.

Perakende satış faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla kurulan Gediz Elektrik ise görevini yerine getirebilmek amacıyla hizmet vermeye başlamıştır. 29.05.2013 tarihi itibariyle dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini ayrı tüzel kişilikler olarak sürdürmüştür. Böylelikle ayrı tüzel kişiliklerce gerçekleştirilen dağıtım ve perakende hizmetleri ile bölgenin elektrik hizmetleri daha verimli ve daha düzgün bir şekilde gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

Gediz Elektrik, bölgesindeki tedarikçi değişikliği yapabilme hakkına sahip olmayan abonelere ulusal tarifelerde belirtilen fiyatlardan elektrik tedarik etmektedir. Aynı zamanda bölgesinde tedarikçi değişikliği yapabilme hakkına sahip olup da farklı elektrik satış şirketlerinden elektrik temin etmeyen tüketicilere ise son kaynak tedarikçisi vasfıyla elektrik tedarik etmektedir. Gediz Elektrik Türkiye genelindeki serbest tüketicilere ikili anlaşma yoluyla indirimli elektrik satışı gerçekleştirebilmektedir.


Fatura Ödeme Kanalları

BANKA ANLAŞMALI ATM ONLINE(İNTERNET) OTOMATİK ÖDEME TELEFON GİŞE
ABANK
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
ANADOLU BANK
BURGAN BANK
DENİZBANK
FİBA BANKA
QNB FİNANSBANK
GARANTİ
HALKBANK
HSBC
ING BANK
İŞ BANKASI
KUVEYTTÜRK
PTT
ŞEKERBANK
TEB
ICBC TURKEY BANK
TURKISH BANK
TURKLAND BANK
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ
ZİRAAT BANKASI

Müşteri İlişkileri Merkezleri: Gediz Elektrik'in İzmir'de 46 farklı ilçelesinde bulunan Müşteri İlişkileri Merkezleri'nden ve Manisa ilinde bulunan müşteri merkezinden birine giderek elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz.

Anlaşmalı Bankalar: Gediz Elektrik anlaşmalı bankaların gişelerinden, internet ve telefon bankacılıklarından veya otomatik ödeme talimatı aracılığıyla ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Şubeleri: İzmir ve Manisa'da bulunan PTT şubelerine giderek nakit olarak hiçbir ek ücret ödemeden elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz. Bu ödeme işlemi için yanınızda mutlaka elektrik faturası olması gerekmektedir.

Fatura Kesilmedi

Gediz elektrik faturanız gelemediyse nedeni aşağıdakilerden kaynaklı olabilir.

  • Elektrik sayacının okuma zamanı henüz gelmemiş olabilir.
  • Sayacın ulaşılması mümkün olmayan yerlerde olması gibi sebeplerle okuma yapılamamış olabilir.
  • Arıza durumu sözkonusu ise bölgenizdeki görevli dağıtım şirketini 186 numaralı hattan arayabilirsiniz.

Fatura İtirazı Yapılabilecek Yerler

  • İzmir ve Manisa illerinde bulunan farklı ilçelerdeki Müşteri İlişkileri Merkezleri'ne ulaşarak,
  • Gediz Elektrik internet sitesinde yer alan fatura itiraz formunu doldurarak işlem yapabilirsiniz.

Gelen elektrik faturanıza itiraz etmiş olmanız fatura tutarına gecikme faizi uygulanmasına engel olmaz. Bu nedenle fatura itirazını etmiş olsanız bile faturanızın tamamını ödemeniz gerekmektedir. Eğer faturanız bir önceki dönem faturasına göre %30 oranında fazlaysa bir önceki fatura tutarını ödeyebilirsiniz.

Diğer Sayfalar