Fırat Aksa Elektrik Faturası Ödeme

Fırat Aksa fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Fırat Aksa fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’deki pek çok banka ile anlaşması olan Fırat Aksa Elektrik faturası ödeme işlemleri bu bankalar üzerinden yapılabilmektedir. Kredi kartınızla veya hesabınızdan otomatik ödeme ile Fırat Aksa Elektrik faturası ödeme işleminizi tamamlayabilir veya internet bankacılığı kullanıyorsanız kolaylıkla ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bu kanalların yanı sıra ATM’lerden veya telefon bankacılığı aracılığı ile de elektrik faturası ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Fırat Aksa Elektrik müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası Fırat Aksa Elektriktüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Fırat Aksa Elektrik Fatura Sorgulama

Fırat Aksa Elektrik fatura borç sorgulamada öncelikli olarak il seçimi yapılmalıdır. Daha sonra İşletme kodu ve ya abone numarasını girerek borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz. Abone numarasını bilmeyen müşteriler bunu herhangi bir fatura üzerinden ve ya Fırat Aksa Elektrik müşteri hizmetleri numarasını arayarak da öğrenebilirler. Takıldığınız herhangi bir yerde ve karşılaştığınız herhangi bir sorunda Fırat Aksa Elektrik müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gecikmiş ödemelerinizin işlemlerine dair bilgileri de bu sayfada bulabilirsiniz.Fırat Aksa Elektrik fatura borç sorgulamaücretsiz bir uygulama olup, Elazığ, Malatya, Bingöl ve Tunceli illeri için geçerlidir. Sizler de bu illerde ikamet ediyorsanız Fırat Aksa Elektrik internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fırat Aksa Elektrik A.Ş Hakkında

Malatya, Tunceli, Elazığ, Bingöl illerini kapsayan dağıtım bölgesinde görevli tedarikçi şirketi olan Fırat Aksa Elektrik, bölgede perakende satış faaliyetlerini sürdürmektedir. Bölgenin dağıtım faaliyetlerini sürdürmeye devam eden Fırat EDAŞ tarafından sürdürülen perakende satış ve dağıtım faaliyetleri, 2013 yılında Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrı tüzel kişilikler tarafından yürütülmesi kararı gereğince ayrıştırılmıştır.

Bölgenin dağıtım faaliyetlerini yine Fırat EDAŞ sürdürmeye devam etmiş, perakende satış faaliyetlerinin yürütülmesi için ise ayrı bir şirket kurulması gerekliliğinden dolayı Fırat Aksa Elektrik kurulmuştur. Böylece 2013 yılı itibariyle perakende satış faaliyetleri dağıtımdan ayrılmış, iki ayrı tüzel kişilik tarafından bölgenin elektrik faaliyetleri yürütülmeye başlanmıştır.

Fırat Aksa Elektrik bölgenin görevli elektrik tedarikçisi vasfıyla serbest tüketici olmayan (2021 yılında 92 TL ve altı fatura ödeyen) abonelere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen ulusal elektrik tarifeleri birim fiyatlarından elektrik tedarik etmektedir. Serbest tüketici adayı olup da farklı elektrik tedarik şirketlerinden elektrik tedarik etmeyen tüketicilere de son kaynak tedarikçisi olarak elektrik temin etmekle görevli olan Fırat Aksa Elektrik, tüm Türkiye’de özel elektrik tedarikçisi göreviyle serbest tüketicilere ikili anlaşma yoluyla indirimli elektrik satışında bulunabilmektedir.

Fatura Ödeme Kanalları

BANKA ADI KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME OTOMATİK ÖDEME TALİMATI İLE ONLINE(İNTERNET) ATM DİĞER
A BANK
AKBANK TELEFON BANKACILIĞI
ALBARAKA TÜRK
ANADOLUBANK
DENİZBANK
QNB FİNANSBANK
GARANTİ ALO GARANTİ VE CEP ŞUBE
HALKBANK TELEFON BANKACILIĞI
HSBC
ING BANK TELEFON BANKACILIĞI
İŞ BANKASI
KUVEYTTÜRK KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME
ŞEKER BANK KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME
TÜRKİYE FİNANS TELEFON BANKACILIĞI
TEB
TEKSTİLBANK
VAKIFBANK PARABANKOMAT
YAPI KREDİ TELEFON BANKACILIĞI
ZİRAAT BANKASI GİM(GÖRÜNTÜLÜ İŞLEM MERKEZİ) TELEFON BANKACILIĞI

Fırat Aksa elektrik faturanızı ödemek için başvurabileceğiniz yollar aşağıda listelenmektedir.

Nakit Ödeme

  • Anlaşmalı banka gişelerine ulaşarak,
  • Bulunduğunuz ildeki ilçe PTT şubelerinden hiçbir ek ücret ödemeden,
  • Elazığ, Malatya, Bingöl, ve Tunceli illerinin farklı ilçelerinde bulunan Fırat Aksa Müşteri Merkezleri'ne ulaşarak.

Kredi Kartı / Banka Kartı İle Ödeme

  • Anlaşmalı bankalar ile kredi kartı veya hesaptan otomatik ödeme
  • Anlaşmalı bankaların internet veya telefon bankacılığı üzerinden

Elektrik Faturam Gelmedi

Eğer Fırat Aksa elektrik faturanız gelmediyse ya da kaybolduysa,eski bir faturanızda yer alan bilgiler yardımıyla kolaylıkla borç sorgulama ya da fatura ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak faturanızın gelmemesine sebep olarak birkaç durum bulunabilir.

  • Düşük enerji tüketimi sonucu o dönem için fatura düzenlenmemiş olabilir, o dönemki fatura borcunuz mevcut olarak vardır ve bir sonraki aya eklenecektir.
  • Elektrik sayacınız sayaç okuma görevlisinin okuyamayacağı bir yerdeyse faturanız gelmemiş olabilir. Bu durumda dağıtım şirketinizle irtibata geçerek sayacınızın yerini değiştirmeniz gerekebilir.
  • Sayacınız arızalıysa okunmamış olma ihtimali vardır. Bu durumda 444 9 186 numaralı çağrı merkezi ile irtibata geçerek arıza bildirimi yapmanız gerekmektedir.

Gecikme Zammı Nedir?

Fırat Aksa elektrik faturanız elinize ulaştığında fatura üzerinde yazan borcun son ödeme tarihini geçirdiğiniz halde ödeme yapmazsanız, bu tarihten itibarengünlük olarak gecikme zammı uygulanır ve tüketiciden bu şekilde tahsil edilir.

Diğer Sayfalar