Dicle Elektrik Faturası Ödeme

Dicle Elektrik fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Dicle Elektrik fatura ödeme kanalları aşağıdaki gibidir. Dicle Elektrik tüketicileri, elektrik faturası ödeme işlemlerini yer alan bankalar aracılığıyla diledikleri şekilde yapabilmektedir. Ayrıca ATM, Şube, İnternet, Otomatik Ödeme gibi ödeme kanalı yöntemleriyle ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Garanti Bankası, VakıfBank, Ziraat Bankası, ING Bank, İş Bankası, Yapı Kredi, ŞekerBank, HSBC, TEB, FinansBank, DenizBank, Bank Asya, T.Finans, Albaraka, Anadolu Bank, AktifBank, Akbank, HalkBank, Fibabanka gibi şubeler üzerinde Dicle Elektrik fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dicle Elektrik müşterileri de tedarikçi değiştirebilir!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası Dicle Elektriktüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor.

Dicle Elektrik Borç Sorgulama

Dicle Elektrik fatura borç sorgulama işlemlerinizi kendi ana sayfasına girerek oradan fatura sorgulama bölümünden gerekli bilgiler olan abone numarası, tahsis numarası ve ya diğer elinizdeki abonelik bilgileri ile sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Dicle elektrik fatura borç sorgulama servisinden; kesilmiş olan elektrik faturanızı, geçmiş döneme ait elektrik faturanızı ya da güncel olan yeni elektrik fatura borcunuzuu çevrimiçi şekilde görüntüleyebilirsiniz. Bütün bu işlemlerinizi hiçbir şekilde vezne önlerinde sıra beklemeden bir tıkla Dicle Elektrik fatura borç sorgulama sayfasından kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür.

Dicle Elektrik Perakende A.Ş Hakkında

Dicle EDAŞ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından alına dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin ayrı tüzel kişilikler tarafından yürütülmesi kararına istinaden perakende satış faaliyetlerini yerine getirmek üzere Dicle Elektrik Perakende A.Ş kurulmuştur. Ayrıca dağıtım faaliyetlerini Dicle EDAŞ, perakende satış faaliyetlerini de DİCLE EDAŞ yerine getirmektedir.

Mevcut bölgesinde 1,4 milyon sayıda müşteriye hizmet veren Dicle EPSAŞ, perakende satış lisansı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Dicle EPSAŞ, bölgesinde yer alan serbest tüketici hakkına sahip olmayan elektrik tüketicileriyle birlikte serbest tüketici olup da farklı elektrik tedarik şirketlerinden elektrik temin etmeyen abonelerin tedarikçiliğini yapmaktadır.

Aynı şekilde Türkiye’de Dicle EPSAŞ serbest tüketici olan elektrik tüketicilerine indirimli elektrik satışı sağlayabilmektedir.

Fatura Ödeme Kanalları

BANKA ATM ŞUBE ONLINE(İNTERNET) OTOMATİK ÖDEME
GARANTİ
VAKIFBANK
ZİRAAT BANKASI
ING BANK
İŞ BANKASI
YAPI KREDİ
ŞEKERBANK
HSBC
TEB
QNB FİNANSBANK
DENİZBANK
TÜRKİYE FİNANS
ALBARAKA
ANADOLUBANK
AKTİFBANK
AKBANK
HALKBANK
FİBABANKA

Dicle Elektrik Fatura Gelmedi

  • Düşük enerji tüketimi sonucu faturanız bir sonraki aya yansıtılabilir. Yine de güncel borç durumunuzu öğrenmek isterseniz Dicle Elektrik çağrı merkezine ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
  • Sayaca ulaşılamadığı hallerde sayaç okuma görevlileri fatura kesmek için okuma işlemini gerçekleştiremez. Bu sebeple sayacınızın ulaşılabilir olduğundan emin olmanız gerekmektedir.
  • Sayaç arızasından dolayı okuma işlemi gerçekleşemediyse en yakın Dicle Elektrik Müşteri Merkezi'ne dilekçe vererek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Gecikmiş Borçtan Dolayı Enerji Kesintisi

Elektrik faturanızı son ödeme tarihinden önce ödemediğiniz zaman iki adet bildirim elektrik hizmeti aldığınız sayaç adresine ulaştırılır. İkinci bildirimin ulaşmasının ardından 5 iş günü içerisinde elektrik faturanızı gecikme faizi ile birlikte ödemezseniz elektrik kesintisi durumu söz konusu olacaktır. Borcunuzu ödediğiniz durumda elektrik tekrar ilgili adrese verilir.

Eğer elektrik faturanızı bu süreçte ödemezseniz abonelik fesih sürecine girersiniz ve sayacınız sökülerek aboneliğinizin iptal olması sağlanır. Bu durumda elektriğiniz tekrar adrese verilebilmesi için elektrik abonelik sözleşmesi imzalanması gerekmektedir.

Diğer Sayfalar