Çoruh Aksa Elektrik Faturası Ödeme

Çoruh Aksa fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Çoruh Aksa aboneleri, anlaşmalı bankaların yer aldığı tabloyu inceleyebilir, dilediği bankadan dilediği ödeme yöntemini seçerek Çoruh Aksa elektrik faturası ödemeişlemlerini yapabilirler.

Anlaşmalı olduğu bankaların tamamında otomatik ödeme talimatı ileÇoruh Aksaelektrik faturası ödemeişlemlerinizi tamamlayabilir, aynı zamanda internet bankacılığı aracılığı ile de ödeme işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Anlaşmalı olduğu bankaların yanı sıraÇoruh Aksa elektrik faturası ödeme işlemlerinizi tüm PTT şubelerinden de yapabilirsiniz. Ödeme işlemleri esnasında bir faturanızı yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır. Faturanızı öderken tesisat numarası vb. abonelik bilgilerinize ihtiyaç duyabilirsiniz.

Çoruh Aksa Borç Sorgulama

Hayatımıza dahil olan internet sayesinde elimize ulaşan bu imkânlardan saatlerce veznelerde sıra beklemeden gerçekleştirebiliriz. Çoruh aksa elektrik fatura borç sorgulama işlemlerinizi resmi web sitesini ziyaret ederek, karşınıza çıkan adımları izleyerek öğrenebilirsiniz. Giresun, Gümüşhane, Tabzon, Rize, Artvin illeri için sorgulama işlemlerinizi Çoruh Aksa Elektrik sitesine girerek öncelikle tesisat numaranı ve T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz. Borç sorgulama işlemi sayesinde hem güncel borcunuzu öğrenebilir hem de güncel borç bilgilerinizi öğrenebilmeniz mümkündür. Çoruh Aksa Elektrik fatura borç sorgulama abonelerin ücretsiz yararlanmış olduğu online bir uygulamadır.

Çoruh Aksa Elektrik A.Ş Hakkında

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından belirlenen faaliyet esaslarına göre hizmetlerini sürdüren Çoruh Aksa Elektrik Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerini kapsayan bölgede hizmet vermektedir. Çoruh Aksa Elektrik, 1.700 milyon nüfuslu bölgede yaklaşık 700 bin aboneye elektrik enerjisinin perakende satışını gerçekleştirmektedir.

30 Eylül 2010 tarihinde Çoruh EDAŞ’ın özelleştirilmesiyle Kazancı Holding bünyesine katılan şirket, bölgenin dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini devam ettirmiştir. 2013 yılında ise Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından görev ayrıştırılması neticesinde belirlenen yasal zorunluluklar nedeniyle dağıtım ve perakende hizmetleri ayrı şirketler tarafından yürütülmesine karar verilmiştir. Bu nedenle Çoruh Edaş bölgede elektrik dağıtım faaliyetlerini yerine getirirken, Haziran 2013 yılından itibaren kurulan Çoruh Aksa Elektrik ise bölgenin perakende elektrik satış faaliyetlerini yerine getirmeye başlamıştır. Ayrıca tüm Türkiye'de özel elektrik tedarikçisi göreviyle serbest tüketici adayı olan abonelere ikili anlaşma yoluyla ucuz elektrik satışında bulunabilmektedir.

Aşağıdaki tabloda Çoruh Aksa Elektrik’in anlaşmalı olduğu banka listesini bulabilirsiniz.

Fatura Ödeme Kanalları

BANKA ADI KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME OTOMATİK ÖDEME TALİMATI İLE ONLINE(İNTERNET) ATM DİĞER
A BANK
AKBANK TELEFON BANKACILIĞI
ALBARAKA TÜRK
ANADOLUBANK
DENİZBANK
QNB FİNANSBANK
GARANTİ ALO GARANTİ VE CEP ŞUBE
HALKBANK TELEFON BANKACILIĞI
HSBC
ING BANK TELEFON BANKACILIĞI
İŞ BANKASI
KUVEYTTÜRK KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME
ŞEKER BANK KREDİ KARTI İLE OTOMATİK ÖDEME
TÜRKİYE FİNANS TELEFON BANKACILIĞI
TEB
TEKSTİLBANK
VAKIFBANK PARABANKOMAT
YAPI KREDİ TELEFON BANKACILIĞI
ZİRAAT BANKASI GİM (GÖRÜNTÜLÜ İŞLEM MERKEZİ) TELEFON BANKACILIĞI


Bulunduğunuz ildeki Çoruh Aksa Elektrik Müşteri Hizmetleri Merkezleri ilçe işletmelerine ulaşarak kredi kartıyla veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz. Anlaşmalara göre gecikmiş borçlara kredi kartı ile taksit imkanı sunulabilir. Fatura ödemelerini aşağıda belirtilen yollarla kolaylıkla yapabilirsiniz.

 • Anlaşmalı bankaların şubelerinden,
 • Anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartları ile,
 • Banka hesabından otomatik ödeme talimatı vererek,
 • Anlaşmalı bankaların internet bankacılıkları üzerinden,
 • Bankaların ATM'leri üzerinden,
 • Tüm ilçelerde bulunan PTT şubelerinden hiçbir ek ücret ödemeden nakit olarak.

Elektrik Faturam Gelmedi

Son gelen güncel elektrik faturanız kaybolduysa eski bir fatura ile borç ödeme gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eski faturanızda yazan abone no, işetme kodu gibi bilgiler yardımıyla çağrı merkezlerinden, internet sitesinden ve Müşteri Hizmetleri Merkezleri'ne giderek güncel faturanızla ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz. Elektrik faturasının gelmediğini dülünüyorsanız aşağıda yer alan sebeplerden kaynaklı olabilir.

 • Sayaç okuma ile ilgili görevlilerin sayaca ulaşılmadığı için okunamamış olması durumunda elektrik faturanız kesilmez. Bu durumda Çoruh Aksa çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Sayaç arızası tespitinden dolayı faturanızın çıkmaması durumunda Çoruh Aksa arıza hattı 186 numaralı telefondan yardım talep edebilirsiniz.
 • Güncel borcunuzun faturalanma yapılamayacak kadar düşük olması durumunda o ay için tarafınıza fatura ulaşmaz. Bu tutar bir daha ki ay gelecek olan faturanıza eklenerek tüketici tarafına gönderilir.

Fatura İtirazı

Elektrik faturanızda normalinden farklı bir tıtar ve tüketimle karşılaştığınız durumda ilk iş olarak itirazda bulunmadan önce dikkatlice incelemenizi öneririz. Mevsimsel değişiklikler de elektrik faturasında farklılıklara neden olabilmektedir. Tüketici fatura kesim tarihinden sonra1 yıl boyunca itiraz etme hakkına sahiptir. İtiraz konuları aşağıdaki gibi olabilmektedir:

 • Elektrik sayacın hatalı ölçüm yapmasından kaynaklı
 • Fiyatlandırmada yapılan yanlış tarifeden hesaplama
 • Elektrik sayacındaki arızadan kaynaklı olabilecek şekilde tüketimin yanlış okunması


Faturaya itiraz Nereden Yapılır?

Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane ve Giresun illerinde farklı ilçelerde bulunan Müşter İlişkileri Merkezleri ve ilçe işletmelerine giderek itirazda bulunabileceğiniz gibi, Çoruh Aksa internet sitesinde bulunan fatura itiraz formunu doldurarakta işlem yapabilirsiniz.

Diğer Sayfalar