CK Akdeniz Elektrik Faturası Ödeme

CK Akdeniz fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

CK Akdeniz fatura sorgulama ve ödemeişlemlerinizi encazip.com aracılığıyla gerçekleştirebilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı ile İnternetten Ödeme

CK Akdeniz Elektrik müşterileri tedarikçi değiştirip daha ucuz fatura ödeyebiliyor!

2021 yılında aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen CK Akdeniz Elektrik tüketicileri, numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor. Böylelikle tüketiciler daha ucuz elektrik faturası ödeyebiliyor.

CK Akdeniz Elektrik faturası ödeme işlemlerinizi encazip.com üzerinden yapılacak yönledirmelerle bulabiledğiz ödeme kuruluşu sayfasında gerçekleştirebileceksiniz. Kredi kart ile CK Akdeniz fatura ödeme yapmak için yularıdaki butona tıklayarak BDDK lisanslı Faturamatik Ödeme Kuruluşu A.Ş. sayfasından kolayca internetten ödeme yapabilirsiniz.

CK Akdeniz Elektrik Fatura Ödeme Bankaları

İşlemlerinizi aşağıda yer alan bankaların online (internet), ATM, otomatik ödeme, banka gişeleri kanalları ile gerçekleştirebilmektedir. Bankaların ödeme yapabileceğiniz kanalları, şirketin banka ile güncel sözleşmesine göre değişiklik gösterebilir. En güncel olarak elektrik faturalarının arkasında yazan bilgileri referans almanızı tavsiye ederiz.

 • Vakıf Bank
 • İş Bankası
 • Garanti Bankası
 • ŞekerBank
 • BurganBank
 • AlbarakaTürk
 • Anadolu Bank
 • Alternatif Bank
 • Turklan Bank
 • Turkısh Bank
 • Tekstil Bank
 • Halk Bankası
 • Denizbank
 • Yapı Kredi
 • Kuveyt Türk
 • FinansBank
 • TEB
 • Ziraat Bankası
 • ING Bank
 • Akbank
 • HSBC

Bunlara ek olarak;

 • PTT şubelerinden
 • Antalya, Isparta ve Burdur'da bulunan yetkili müşteri hizmet merkezlerinden de fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CK Akdeniz Elektrik'ten farklı bir tedarikçiye geçince faturam düşer mi?

Evet. Elektrik tedarikçinizi değiştirerek Eylül 2021 tarifelerine göre tedarikçi değiştirerek %7 tasarruf edersiniz. Aylık 92 TL üzerinde faturanız varsa numara taşır gibi elektrik tedarikçisi değiştirerek ucuz elektrik kullanıp daha ucuz fatura ödersiniz.

CK Akdeniz Fatura Ödeme Kanalları

Anlaşmalı bankaların hangi kanallardan CK Akdeniz Elektrik fatura ödeme hizmetlerini verdiğini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. EnCazip tüm içeriklerin güncel tutulması için çalışır ve içerikler güncel tutulur. Ancak bu bilgiler çok hızlı değişklik gösterebildiğinden elektrik faturanızın arka tarafında bulunan ödeme kanalı bilgilerini referans almanız faydanıza olacaktır.

BANKA ADI ONLINE(İNTERNET) KREDİ KARTI ATM OTOMATİK ÖDEME GİŞE
VAKIFBANK
İŞ BANKASI
GARANTİ
ŞEKER BANK
BURGAN BANK
ALBARAKA TÜRK
ANADOLU BANK
ALTERNATİF BANK
TURKLAND BANK
TURKISH BANK
TEKSTİL BANK
HALK BANKASI
DENİZ BANK
YAPIKREDİ
KUVEYT TÜRK
QNB FİNANSBAK
TEB
ZİRAAT BANKASI
ING BANK
AKBANK
HSBC
PTT

CK Akdeniz Borç Sorgulama

CK Akdeniz fatura borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek aslında artık çok kolay hale gelmiştir. Saatlerce vezne sırası beklemeden bu gibi işlemleri internet sayesinde bir tıkla halledebilmekteyiz. Dolayısıyla şirketin internet sayfasına ulaşarak güncel borç bilgilerinizin takibini sağlayabilirsiniz.

Şirketin sayfasına girerek sayfada borç sorgulama kısmına tıklamanız yeterli olacaktır. Daha sonra burada yapılması gereken öncelikle karşınıza çıka kutucuklarda ki gerekli alanları doldurmaktır. CK Akdeniz fatura borç sorgulama işlemlerinizi bu adımları izleyerek gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Ayrıca, CK Akdeniz fatura borç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu işlem için aşağıdaki butona tıklayarak aracı ödeme kuruluşunun ilgili sayfasına anında ulaşır, abone numaranızı girerek CK Akdeniz Elektrik borç sorgulama işleminizi saniyeler içinde tamamlayabilirsiniz.

CK Akdeniz Faturam Yüksek Geldi

Görevli tedarikçinizden gelmiş olan faturaya itiraz etseniz bile borcunuzu son ödeme tarihini geçirmeden ödemeniz gerekir. Eğer faturayı ödeme güçlüğü yaşıyorsanız şu bilgiye göre hareket etmenizde fayda vardır. İtiraz konusu olan fatura bir önceki dönemden %30 daha fazlaysa, önceki dönemin fatura tutarı kadar ödeme yapmanız kabul dilecektir. Bu sayede 15 gün kadar sürebilecek inceleme işlemi yapılırken borçtan dolayı enerjiniz kesilmez.

Ancak aşağdaki nedenlerden dolayı CK Akdeniz elektrik faturnız beklentinizin üstünde gelmiş olabilir. Bu durumda fatura itirazı yapmadan önce aşağıdaki durumlardan birini yaşıyor olup olmadığınızı kontrol edin.

 • Mevsim Değişikliği: Yaz ve kış aylarında klima ve ısıtıcılar elektrik faturanızın artmasına sebep olabilir.
 • Fatura Okuma Dönemi: Genellikle aylık olarak okunan elektrik sayaçları bazı durumlarda daha uzun dönemlerde okunabilir. Bu sebeple de size daha yüksek tutarda fatura geldiğini düşünürsünüz. Faturanızdaki ilk ve son okuma tarihlerini önceki faturalarınızla karşılaştırmanız gerekmektedir.
 • Sayaç Arızası: Sayacın hatalı ölçüm yaptığını ya da ölçüm yapılmadığından şüpheleniyorsanız şirketin çağrı merkezi olan 0850 226 07 07numaralı telefondan yetkililere ulaşarak sayacın incelenmesini talep edebilirsiniz. Arıza olduğundan şüpheleniyorsanız sayaç arızalarında görevli olan dağıtım şirketi Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş'ye 186 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

CK Akdeniz Fatura İtiraz

Doğru hesaplanmadığından şüphelendiğiniz elektrik faturanıza itiraz etmek istiyorsanız müşteri hizmetleri merkezlerine dilekçe ile başvuruda bulunabilirsiniz. İtiraz fatura kesim tarihinden itibaren 1 yıl içerisinde yapılmalıdır. Görevli elektrik şirketi, 15 iş günü içerisinde fatura incelemesini sonlandırmalıdır. Tecrübelerimize göre en fazla itiraz konusu ve cevabı aşağıdaki şekildedir:

 • Tüketici Haklıysa: İtiraz ettiğiniz tutarın tamamnını ödediyseniz 3 iş günü içerisinde gecikme zammıyla birlikte tüketiciye iade edilir.
 • Tüketici Haksızsa: İtiraz edilen tutar ödenmediyse, tahsil edilmesi gereken kadar bedel sonraki ilk faturaya yansıtılır.
 • Tüketici Kısmen Haklıysa: Tahsil edilmeyen kısmın ödenmediği durumda gecikme zammı ile birlikte tahsil edilir.

CK Akdeniz Fatura İtirazı Nereye Yapılır?

CK Akdeniz fatura itirazı yapmak için şirketin ilgili birimi ile irtibata geçmeniz gerekir. Şirketin iletişim bilgilerini aşapıda bulabilirsiniz.

Adres: Göksu Mahallesi Aspendos Bulvarı Serik Caddesi Demokrasi Kavşağı Kepez ANTALYA

Telefon: 0850-226-0707

Faturaya Gecikme Faizi Uygulanması

Gecikme faizi faturanın son ödeme tarihinin geçmesinden itibaren başlayan, ve günlük olarak tüketiciye uygulanan bedeldir. Yönetmeliğe göre tüketiciye ödenmemiş borç için iki defa bildirim yapıldıktan sonra 5 iş günü içerisinde elektrik kesilir. Fatura ödeme buna rağmen yapılmazsa süreç elektrik aboneliğinin sonlandırılmasına kadar gidebilir. Borç nedeniyle elektrik kesintisi yaşayan tüketici borcu gecikme faziziyle birlikte ödedikten sonra elektrik tekrar açılır.

Şirket Hakkında Kısaca

Uludağ ve Çamlıbel dağıtım bölgelerinde de özelleştirme ihalelerini kazanmış olan CK Grubu; Akdeniz, ayrıca toplam olarak 4 bölgede 11 il ve 10 milyona yakın müşteriye hizmet vermektedir. Şirket, bölgesinde 1.7 milyon sayıda tüketiciye hizmet sağlamaktadır.

Bölgesinde mevcut görevli perakende şirketi adı altında tüm serbest olmayan veya serbest tüketici olmaya hak kazanmış ve bu haktan yararlanmak isteyen elektrik tüketicilerine ve tüketicilere elektrik tedarikçiliği yapmakta olan şirket bununla birlikte bölge ayrımı olmadan tüm Türkiye’de serbest tüketicilere indirimli elektrik satışı sağlayabilmektedir.

Diğer Sayfalar