Aras Elektrik Faturası Ödeme

Aras elektrik fatura sorgualama ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz online platformlara encazip.com aracılığıyla kolayca ulaşabilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz!

Aras elektrik fatura sorgualama ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz online platformlara encazip.com aracılığıyla kolayca ulaşabilir, fatura ödeme ve sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca gerçekleştirebilirsiniz!

Aras fatura ödeme işlemleri, şirketin anlaşmalı olduğu bankalar aracılığıyla da yapılabilir. Bunun yanı sıra Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bayburt, Kars, Ardahan ve Iğdır illerinde yer alan Müşteri Hizmetleri Merkezleri’nde de fatura ödeme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Şirketin anlaşmalı olduğu bankaları mevcut faturanızın arka kısmında yer alan bilgilendirmeden öğrenerek, dilerseniz bu bankalar aracılığıyla da ödeme yapabilirsiniz. Bu bankalar ile ATM’den, internet bankacılığı ile veya banka veznesinden ödeme yapılabilir. Ayrıca otomatik ödeme talimatı vererek de Aras elektrik faturası ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Siz de İndirimli Elektrik Kullanabilirsiniz!

Aylık 92 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen tüketiciler, kolayca elektrik tedarikçilerini değiştirerek ucuz elektrik kullanabiliyor!

Elektrik Faturanız Gelmedi mi?

Sayaç okuma dönemi geçmesine rağmen Aras Elektrik faturanız gelmediyse;

Enerji (elektrik) tüketim tutarının düşük olması, elektrik sayacınızın ulaşılamayan bir yerde olduğundan dolayı görevliler tarafından okunamadığı için faturanızın çıkmamış olması veya sayacınızın arızalı olması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda Aras Elektrik çağrı merkezi olan 0 850 200 20 20 numaralı telefondan destek talep edebilirsiniz.

Gecikme Faizi

Aras Elektrik'ten gelen faturanın son ödeme tarihini geçirdiğiniz günden itibaren günlük olarak gecikme zammı uygulanır. Bu faizin oranı fatura dönemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre içerisinde ödeme yapılmazsa beş iş günü içinde kullanım yerine verilen enerji kesilir. Mevcut borçtan dolayı kesilen enerjinin yeniden bağlanması için tüm borcun faiziyle birlikte elektrik satış şirketine ödenmesi gerekir.

Elektrik Faturasına İtiraz

İlçenizde bulunan Aras Elektrik'in Müşteri Hizmetleri Merkezi'ne dilekçe ile başvura bulunarak veya Aras Elektrik'in internet sitesinde bulunan online işlemler menüsünden başvuru yaparak elektrik faturanıza itiraz edebilme hakkına sahipsiniz. Yönetmeliğe göre yapılmış olan itirazlar, başvuru tarihinden itibaren 15 iş günü içinde sonuçlanmalıdır.

Diğer Sayfalar