Elektrik Faturası ve Borcu Sorgulama

Elektrik Faturası ve Borcu Sorgulama

Elektrik piyasasında faaliyet gösteren tüm elektrik şirketlerinin elektrik faturası ve borcu sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilir. Elektrik faturası ve borcu sorgulama yalnızca tedarikçilerin resmi internet sitelerinden veya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından lisanslandırılmış ve elektrik tedarikçileri tarafından yetkilendirilmiş aracı ödeme kuruluşlarının resmi internet sitelerinden yapılmalıdır. 

Elektrik Borcu Sorgulama Sayfa Özeti

Tüketiciler elektrik faturası ve borcu sorgulama işlemlerini tedarik şirketlerinin anlaşmalı olduğu bankaların internet siteleri üzerinden de yapabilir. Elektrik faturası sorgulama, kesilmiş elektrik faturalarının toplam tutarını sorgulamaktır ve sorgulama işleminde tedarikçilerin resmi internet siteleri haricinde yalnızca toplam fatura tutarı sorgulaması yapılabilir, tüketim detayı sorgulaması yapılamaz.

Elektrik Faturası Borcu Nasıl Sorgulanır?

Elektrik faturası sorgulama yaparken tüketicilerin sayaç numarası, sözleşme numarası ya da müşteri numarası gibi tekil numaralarını belirtmeleri gerekir. Elektrik faturası sorgulama için gerekli bilgilerin tamamı elektrik faturaları üzerinde yer alır. Tedarik şirketlerinin internet sitelerinde direkt olarak tekil numara ile sorgulama işlemi yapılabilirken, yetkili ödeme kuruluşlarının internet sitelerinde ve bankaların portallarında tedarikçi seçiminin akabinde yine ilgili tekil numaranın girilmesi yeterlidir. Bu şekilde ödenmemiş tüm elektrik faturaları sorgulanabilir. Geçmiş dönemde ödenmiş elektrik faturalarının sorgulanması için ise elektrik tedarik şirketi ile iletişime geçilmelidir.​​​​​​

Elektrik Tedarik Şirketlerine Göre Elektrik Faturası Sorgulama

Elektrik tedarik şirketlerine göre elektrik faturası sorgulama bilgileri farklılık göstermektedir. Tedarik şirketi göre elektrik faturası sorgulama işlemi için gerekli bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Elektrik Tedarik ŞirketiElektrik Faturası Sorgulama Bilgisi
2M EnerjiAbone No
AGE ElektrikAbone No
Akdeniz Elektrik PerakendeAbone No
Akedaş Elektrik PerakendeSözleşme No
Aksa Çoruh Elektrik PerakendeAbone No
Aksa Çoruh Elektrik DağıtımAbone No
Aksa Elektrik ToptanAbone No
Aksa Fırat Elektrik DağıtımAbone No
Aksa Fırat Elektrik PerakendeTesisat No
Aras Elektrik PerakendeTesisat No
Aydem Elektrik PerakendeTesisat No
Ayen ElektrikAbone No
Batıçim Enerji ToptanAbone No
Bereket Elektrik Tedarik A.Ş.Abone No
Bisen ElektrikAbone No
CK Çamlıbel Elektrik PerakendeAbone No
Dicle Elektrik DağıtımTesisat No
Dicle EPSAŞ Elektrik PerakendeAbone No
Elektra EnerjiAbone No
Enerya ElektrikAbone No
Eren EnerjiAbone No
Esko EnerjiAbone No
Ewe EnerjiAbone No
Fina Elektrik EnerjisiAbone No
Gediz Elektrik PerakendeAbone No
İpragaz ElektrikAbone No
Kayseri Elektrik KEPSAŞAbone No
Limak Elektrik Dağıtım A.Ş.Sözleşme No
Limak Uludağ Elektrik PerakendeSözleşme No
Medaş Elektrik Dağıtım A.Ş.Abone No, TC No
Mepaş Elektrik Perakende Satış A.Ş.Abone No, TC No
Odaş Enerji ElektrikAbone No
Ortadoğu Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş.Abone No
Sedaş Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.Sözleşme No, TC No
Sepaş EnerjiSözleşme No, TC No
Tek ElektrikAbone No
Trakya ElektrikSözleşme No
Unit ElektrikAbone No
Üründül Elektrik EnerjisiAbone No
Vedaş Vangölü Elektrik DağıtımAbone No
Vepsaş Vangölü Elektrik PerakendeAbone No
YepaşAbone No
Yetaş Yıldırım ElektrikAbone No
Zorlu ElektrikAbone No
Zorlu Enerji OEPSAŞ Osmangazi ElektrikAbone No, İşletme No

Fatura sorgulama ve ödeme işlemlerinin gerçekleştirilmesi için hangi elektrik tedarik şirketi tarafından fatura düzenlendiğinin bilinmesi gereklidir. Bu bilgi elektrik faturası üzerinde yer almaktadır.

Enerjisa Başkent Perakende Elektrik Şirketi Borcu ve Faturası Sorgulama

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleri şirketin 444 4 372 numaralı çağrı merkezinden, şirketin anlaşmalı aracı fatura ödeme merkezlerinden ve bankaların online kanallarından yapılabilir. Şirketin anlaşmalı bankaları ve bu bankalarda yapılabilecek işlemler tabloda belirtilmiştir.

Banka AdıGişeOtomatik Ödemeİnternet BankacılığıATM ile (Kartlı)ATM ile (Kartsız)Telefon Bankacılığı
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
DENİZBANK
FİNANSBANK
GARANTİ BANKASI
HALKBANK
HSBC
INGBANK
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK
ŞEKERBANK
TEB
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ BANKASI
ZİRAAT BANKASI

Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleri online olmayan kanallardan, Ankara, Bartın, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde bulunan müşteri hizmetleri merkezlerinden yapılabilir.

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik Şirketi Elektrik Borcu ve Faturası Sorgulama

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik Eskişehir, Afyon, Bilecik, Kütahya ve Uşak illerinde görevli elektrik tedarik şirketidir. Bu illerde elektrik tüketimi yapan ve tedarikçi seçimi yapmamış tüm tüketiciler bu şirketten elektrik tedariki sağlar.
Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleri şirketin çağrı merkezine 0850 933 3 999 numaralı telefondan ulaşılarak yapılabilir. Şirketin internet sitesinden sorgulama yapılabilir ve aşağıdaki tabloda belirtilmiş bankaların internet bankacılığı kanallarından da işlemler gerçekleştirilebilir.

Banka AdıŞubeden ÖdemeATM'den Ödemeİnternet BankacılığıOtomatik Ödeme
ABANK
AKBANK
AKTİF BANK
ALBARAKA TÜRK
DENİZBANK
GARANTİ BANKASI
HALKBANK
HSBC
ICBC TÜRKİYE
INGBANK
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK
PTT

QNB FİNANSBANK
ŞEKERBANK
TEB
TÜRKİYE FİNANS
VAKIF KATILIM
VAKIFBANK
YAPI KREDİ BANKASI
ZİRAAT BANKASI

Zorlu Enerji Osmangazi Elektrik şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleri NKOLAY şubelerinden de yapılabilir.

Enerjisa Toroslar Görevli Tedarik Şirketi Elektrik Borcu ve Faturası Sorgulama

Toroslar Dağıtım Şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için ilgili kuruma ait olan 444 4 372 numarasını arayarak faturanızı sorgulayarak hakkında bilgi alabilirsiniz. Faturanızı sorgulamak için ayrıca internetten yardım alabilirsiniz fatura sorgulama yazarak herhangi bir site üzerinden abone numaranız ile giriş yaparak fatura borcu sorgulayabilirsiniz.
 

Banka AdıGişeOtomatik Ödemeİnternet BankacılığıATM ile (Kartlı)ATM ile (Kartsız)Telefon Bankacılığı
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
DENİZBANK
FİNANSBANK
GARANTİ BANKASI
HALKBANK
HSBC
INGBANK
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK
ŞEKERBANK
TEB
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ BANKASI
ZİRAAT BANKASI


Banka hesabınız var ise eğer internet bankacılığına giriş yaparak web sitesi üzerinden ya da bankanızın uygulaması üzerinden dağıtım şirketinizin adını yazarak abone numaranız ile fatura bilgilerinize erişebilirsiniz. Fatura ödeme işlemlerinizi de bu şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Abone numaranızı bilmediğiniz taktirde hiçbir işlem yapamazsınız. 

Toroslar Dağıtım Şirketi Adana, Hatay, Gaziantep, Kilis, Mersin ve Osmaniye illerine elektrik sağlamaktadır. Bu sebeple de bu illerde ikamet ediyorsanız elektrik şirketiniz Toros Dağıtım’dır.

Uludağ EDAŞ Şirketi Elektrik Borcu ve Faturası Sorgulama

Uludağ Elektrik şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama için 444 4 646 numaralı çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Fatura sorgulama işlemlerinizi dilerseniz internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Fatura ödeme yazarak herhangi bir site üzerinden dağıtım şirketi adı ile abone numaranızı girerek borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Dilerseniz eğer bankanıza ait olan web sitesi üzerinden ya da uygulamadan hesabınıza girerek faturalarınızı öğrenebilirsiniz.

Banka AdıŞubeden TahsilatATM'den Tahsilatİnternetten TahsilatOtomatik Ödeme TalimatıMüşteri İşlem MerkeziLimak Online İşlemleri
ABANK
AKBANK
AKTİF BANK
ALBARAKA TÜRK
ANADOLU BANK
DENİZBANK
BURGAN BANK
FİNANSBANK
GARANTİ BANKASI
HALKBANK
HSBC

INGBANK
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK


PTT BANK
ŞEKERBANK
TEB

ICBC
TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
YAPI KREDİ BANKASI
ZİRAAT BANKASI

Uludağ Elektrik Balıkesir, Çanakkale, Bursa ve Yalova illerine elektrik dağıtım işlemini gerçekleştirmektedir. Bu illerde oturuyorsanız eğer elektriğinizi Uludağ şirketinden alıyorsunuz demektir.

Çoruh EDAŞ Şirketi Elektrik Borcu ve Faturası Sorgulama

Çoruh EDAŞ Şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleriniz için ilgili firmanın web sitesi üzerinden abone numaranız ile sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz eğer internet üzerinden fatura ödemesi yapabileceğiniz herhangi bir siteden dağıtım firmanız ve abone numaranız ile borcunuzu ya da faturanızı sorgulayabilirsiniz. Ya da banka hesabınız var ise internet bankacılığına giriş yapıp yine aynı bilgiler ile faturanıza bakabilirsiniz.

Banka AdıKredi Kartı Otomatik ÖdemeOtomatik Ödeme Talimatıİnternet Bankacılığı Üzerinden 
Abone Hesabından 
Virman Yolu İle
ATM Diğer
A-BANK
AKBANK
Telefon Bankacılığı
ALBARAKA TÜRK
ANADOLU
DENİZBANK

FİNANSBANK
GARANTİ BANKASIALO Garanti ve Cep Şube
HALKBANKTelefon Bankacılığı
HSBC

INGBANKTelefon Bankacılığı
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRKKredi Kartı Otomatik Ödeme
ŞEKERBANK
Kredi Kartı Otomatik Ödeme
TEB

TEKSTİLBANK
TÜRKİYE FİNANSTelefon Bankacılığı
VAKIFBANKParabankomat
YAPI KREDİ BANKASITelefon Bankacılığı
ZİRAAT BANKASIGİM Telefon Bankacılığı


Çoruh Elektrik Artvin, Gümüşhane, Giresun, Trabzon ve Rize illerinde hizmet vermektedir. Bu illerin herhangi birinde ikamet ediyor olmanız durumunda elektrik tedarikçiniz Çoruh olacaktır.

Gediz Elektrik Şirketi Elektrik Borcu ve Faturası Sorgulama

Gediz şirketi elektrik borcu ve faturası sorgulama işlemleriniz için 444 8 186 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi almanız mümkündür. İnternet üzerinden de faturanız hakkında gerekli bilgiyi abone numaranız ile almanız mümkündür. Banka hesabınız olduğu sürece bankanızın web sitesinden ya da uygulamasından internet bankacılığı aracılığıyla abone numaranızı girerek borcunuzu öğrenebilir, ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banka AdıMobil Şubeİnternet BankacılığıATMOtomatik Ödeme TalimatıGişeTelefon BankacılığıOnline İşlemler
AKBANK
ALBARAKA TÜRK
ALTERNATİF BANK
ANADOLU BANK
BURGAN BANK
DENİZBANK
FİBABANKA
QNB FİNANSBANK
GARANTİ BANKASI
HSBC
HALKBANK
ICBC TÜRKİYE
INGBANK
İŞ BANKASI
KUVEYT TÜRK
ŞEKERBANK
TEB
TURKISH BANK

TÜRKİYE FİNANS
VAKIFBANK
VAKIF KATILIM
YAPI KREDİ BANKASI
ZİRAAT BANKASI

Aksaray, Kırşehir, Karaman, Konya, Niğde ve Nevşehir illerinde MEDAŞ kullanılmaktadır. Bu sebeple de bu illerde oturan herkesin elektrik dağıtım şirketi MEDAŞ’tır. Dağıtım şirketiniz ve abone numaranız ile fatura sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili İçerikler