Elektrik Aboneliği Açtırma

Elektrik Açtırma

Elektrik aboneliği açtırmak yasal mevzuatlar doğrultusunda zorunlu bir işlemdir. Elektrik aboneliği yapılmadan elektrik kullanımı kaçak kullanıma, başkasının adına olan elektrik aboneliği üzerinden elektrik kullanmak ise usulsüz kullanım kapsamına girmektedir. Her iki durumda da cezai yaptırımlar vardır. Bu yüzden yeni bir yere taşınırken kendi adınıza elektrik aboneliği yaptırmanız gereklidir.

Elektrik Aboneliği Açtırma

Elektrik aboneliği açtırmak çok basit bir işlemdir. Sonrasında karşınıza çıkabilecek sorunlardan kaçınmak için yeni bir yere taşındığınızda, hatta taşındıktan sonra elektriksiz kalmamak için taşınmadan önce elektrik aboneliği açtırmalısınız.

Taşınacağınız yerde kiracı veya mülk sahibi olmanın yeni bir elektrik aboneliği açmak bakımından pek farkı yoktur. Kiracı iseniz, yalnızca kira sözleşmenizi de ek olarak sunmanız gerekir.

Elektrik aboneliği açtırmak için bağlı bulunduğunuz bölgede görevli tedarik şirketinin müşteri hizmet merkezlerine doğrudan başvuru yapabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden veya e-devlet aracılığı ile de başvuru yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden elektrik aboneliği yapmak konusunda detaylı bilgi için “e-Devlet Elektrik Aboneliği” konulu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

sıfır daire elektrik aboneliği encazip

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik Aboneliği Açtırmak İçin Nereye Başvurulmalı?

Elektrik Aboneliği Açtırma Telefon Hattı Bilgileri Nelerdir?

Kiracılar Elektrik Aboneliği Açtırabilir mi?

Elektrik Aboneliği Açtırmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Mesken Elektrik Aboneliği Açtırmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ticarethane Elektrik Aboneliği Açtırmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

DASK Nasıl Yapılır?

Kiracılar Zorunlu Deprem Sigortası Yapabilir mi?

Elektrik Açtırma Bedeli Ne Kadar? 2023

Elektrik Aboneliği Açtırma Güvence Bedeli Ne Kadar? 2023

Elektrik Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Güvence Bedeli (Depozito) İadesi Nasıl Yapılır?