CK Boğaziçi Elektrik İndirimli Satış Abonelik

CK Boğaziçi Elektrik

CK Boğaziçi Elektrik, İstanbul Avrupa Yakası'nın görevli elektrik tedarikçisidir.

CK Boğaziçi Sayfa Özeti

2 Nisan 2004 tarihinde özelleştirme kapsamına alınan Boğaziçi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, 2013 yılının Mayıs ayında özelleştirilme sürecinin tamamlanmasıyla birlikte tamamen özel bir şirket haline gelmiştir.

Boğaziçi Elektrik Hakkında

4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’na göre elektrik tedariki ile elektrik dağıtımı yapan şirketlerin, birbirinden ayrı tüzel kişilikler olarak faaliyetlerine devam etmeleri zorunlu tutulmuştur. Öyle ki yine aynı kanun uyarınca bölgelerinde elektrik dağıtım faaliyeti gösteren şirketler ile görevli elektrik tedarikçisi şirketlerin logolarının dahi birbirini çağrıştırmayacak ölçüde farklı olmaları gerektiği belirtilmiştir. Bu doğrultuda 13.12.2012 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili memurluğunda tescil işlemlerini gerçekleştirerek CLK Boğaziçi Elektrik şirketi kurulmuştur. Bu şirketin ortaklık yapısı ve ortakları BEDAŞ’tan farklı olmasa da şirket, dağıtım şirketinden tamamıyla ayrı bir tüzel kişilik olarak CK Boğaziçi Elektrik adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir.

CK Boğaziçi Abonelik İşlemleri ve Ücretleri

Yeni bir kullanım alanı içinde elektrik kullanmaya başlamadan önce, elektrik faturanızı üzerinize almanız gerekmektedir. İstanbul Avrupa Yakası'nda ikamet eden tüm tüketiciler elektrik abonelik işlemleri için sorumlu olduğu bölgenin görevli elektrik tedarikçisi CK Boğaziçi'ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Elektrik abonelik işlemleri yapmadan önce evraklarınızın eksiksiz bir şekilde olması gerekmektedir. Bu şekilde işlemler 1-5 gün arasında sonuçlanır.

CK Boğaziçi Elektrik Abonelik Ücreti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu kararlarına göre sıfırdan abonelik başvurusunda bulunacak ya da mevcut bir aboneliği kendi adına geçirecek olanların elektrik abonelik ücreti ödemeleri gerekmektedir. Aşağıdaki tabloda belirtilmiş olan kalemlerden güvence bedeli yalnızca elektrik kullanımının yapılacağı süre için elektrik tedarik şirketine ödenirken, diğer kalemler tek seferlik ödenir ve iadesi yapılmaz. 2022 yılı CK Boğaziçi Elektrik abonelik ücreti, diğer tüm görevli elektrik tedarik şirketleri ile aynıdır ve aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Abone Grubu (Sözleşme Gücü)Damga VergisiGüvence BedeliAçma Kesme ÜcretiDosya Bedeli
Mesken (5 kW)1,56 TL165 TL

Alçak Gerilim: 37,3 TL

Orta Gerilim: 189,8 TL

Tedarikçiye göre değişebilir
Mesken (6 kW)1,88 TL198 TL
Mesken (9 kW)8 TL843,3 TL

*Bu birim fiyatlara göre ücret en az 5kW üzerinden hesaplanmaktadır. Bu fiyatlar 2022 yılı için geçerli bedellerdir.

CK Boğaziçi Elektrik abonelik için gerekli belgeler (Bireysel)

  • Kimlik fotokopisi
  • İkametgah
  • Daha önce kullanılan tesisat numarası
  • Vergi kimlik numarası (Ticarethane aboneliği için)
  • TC Kimlik numarası
  • Ev sahipleri için tapu
  • Kiracılar için kira kontratının fotokopisi

Elektrik aboneliği yasal olarak kullanıcı üzerine olmalıdır!

Tapu sahibi ya da kiracı farkı olmaksızın tüm elektrik abonelikleri kullanıcı adına kayıtlı olmalıdır. Örneğin kiracıysanız elektrik aboneliğinin sizin adınıza olması gerekmektedir. Aksi haller kanuna aykırı olduğundan cezai yaptırıma tabiidir.

CK Boğaziçi İndirimli Elektrik Başvurusu

CK Boğaziçi Elektrik İstanbul Avrupa Yakası'nın görevli elektrik tedarik şirketidir. Bununla birlikte, İstanbul Avrupa Yakası'nda görevi kapsamı dışında kalan tüketicilere ve ülkemizin diğer şehirlerindeki tüketicilere, diğer tüm elektrik tedarik şirketleri gibi indirimli elektrik satışı gerçekleştirebilir. Hem İstanbul indirimli elektrik için, hem de diğer şehirlerden CK Boğaziçi serbest tüketici elektrik fiyatları için bu firmayla görüşebilirsiniz.

CK Boğaziçi Elektrik dışında, encazip.com'da öne çıkan indirimli elektrik tarifelerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

CK Boğaziçi Elektrik İletişim Bilgileri

Telefon: 444 6 255

İnternet Sitesi: https://www.ckbogazici.com.tr/

Online İşlemler: https://websube.ckbogazici.com.tr/

Adres: Dr. Cemil Bengü Cd. No.1, 34403 Kağıthane - İstanbul

İlgili İçerikler