Yol Yardım Hizmetleri Nedir?

Yol yardım hizmeti, şehir içi veya şehirlerarası seyir sırasında araçta bir arıza meydana gelmesi, yakıtın tükenmesi, anahtarın çalınması veya kaybolması ve kazaya bağlı olarak yaşanan yol mağduriyetleri gibi durumlar ortaya çıkması halinde devreye giren bir hizmet türüdür.

Yol Yardım Hizmetleri Nedir, Neleri Kapsar?
4 Ağustos 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 7 Kasım 2023

En cazip sigortayı anında bulun!

Yol yardım hizmeti, şehir içi veya şehirlerarası seyir sırasında araçta bir arıza meydana gelmesi, yakıtın tükenmesi, anahtarın çalınması veya kaybolması ve kazaya bağlı olarak yaşanan yol mağduriyetleri gibi durumlar ortaya çıkması halinde devreye giren bir hizmet türüdür. Yol yardım hizmetleri, işinde profesyonel kişiler tarafından verilir ve yolda kalan aracın olduğu bölgeye en hızlı şekilde destek sağlar. Aracın yolda kalmasına sebebiyet veren durumun en hızlı şekilde çözüme ulaştırılması ve gerekli hallerde sürücünün gideceği yere ulaşımının sağlanması ile aracın çekilmesi gibi yardım faaliyetleri yol yardım hizmetleri tarafından gerçekleştirilir. Aracın yetkili servise ulaştırılması ve sürücüye ikame araç tahsis edilmesi de yol yardım hizmetlerinin görevleri arasındadır.

Yol Yardım Hizmetleri Neleri Kapsar?

Yol yardım hizmetleri, temel olarak yolda kalan aracı ve sürücüsünü hızlı bir şekilde kurtarmayı amaçlar. Yol yardım hizmetleri şunları kapsar.

  • Kaza ve arıza halinde çekici hizmeti.
  • Araç yakıtının tükenmiş olması durumunda yakıt temini
  • Lastik patlaması durumunda lastik değişim hizmeti
  • Aracın anahtarının kaybolması veya çalınması halinde çilingir hizmeti

Yol Yardım Hizmeti Hangi Teminatları İçerir?

Yol yardım hizmeti; araç çekme, yakıt ikmali, ulaşım, lastik değişimi ve çilingir hizmetleri verir. Lastiklerin patlaması, anahtarın çalınması veya kaybolması, yakıt bitmesi nedeniyle yolda kalma, kaza veya arızaya bağlı olarak yolda kalma gibi durumlar yol yardım hizmeti teminatları arasındadır. Teminat kapsamındaki durumların tamamı yol yardım hizmeti tarafından karşılanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yol Yardım Hizmetleri Hangi Durumları Kapsamaz?

Yol Yardım Hizmeti Nasıl Alınır?

Hangi Sigorta Poliçelerinde Yol Yardım Desteği Vardır?

Kaynaklar:

İlgili İçerikler