Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlar trafiğe çıkamaz. Sigorta yıllık olarak yapılır ve sigorta geçerlilik tarihi poliçede yer alır.

Trafik Sigortasını Gününden Önce Yenilemek

En cazip sigortayı anında bulun!

Zorunlu trafik sigortası, araçların trafiğe çıkmalarının ön koşullarından biridir. Sigortası bulunmayan araç trafiğe çıkamaz. Zorunlu trafik sigortası yıllık olarak yenilenir. Zorunlu trafik sigortasını yenilemek için son gün, sigorta poliçesinin bitiş tarihidir. Poliçe yenileme işlemi, poliçe bitiş tarihinden önce de gerçekleştirilebilir. 

Trafik Sigortası Ne Zaman Yenilenir?

Trafik sigortası geçerlilik süresi 1 yıldır ve yılda bir sefer olmak üzere yenilenmelidir. Yenileme süresi gelmeden istenilen zaman diliminde yenileme işlemi yapılabilir.

Trafik Sigortası Günü Gelmeden Yenilenir mi?

Trafik sigortası yenileme durumu sigorta poliçesinin süresi bitmeden de yapılabilir. Poliçenin süresi dolmadığı sürece mevcut teminatlar devam eder, poliçe süresi dolduktan sonra yenisi devreye girer.

Eski Trafik Sigortası Kaç Gün Geçerli?

İkinci el araç satın alımında trafik sigortası araç sahibini takip eder. Araca ait trafik sigortası, aracın satıldığı tarihten itibaren 15 gün daha geçerliliğini korur. Devam eden sigorta poliçesi için ilave prim ödeme yapılmasına gerek yoktur ancak araç sahibi 15 gün içinde yeni bir trafik sigortası yaptırmak zorundadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigortamı Gününden Önce Yenilersem Mevcut Poliçem Biter mi?

Trafik Sigortası Erken Yapılırsa Ne Olur?

Trafik Sigortası Kaç Yılda Bir Yapılmalıdır?

Trafik Sigortası Yenileme Yapmak Neden Önemlidir?

Trafik Sigortası Yenileme Zamanı Hafta Sonuna Denk Gelirse Ne Yapmalıyım?

Trafik Sigortasında Yeni Dönem Ne Zaman Başlıyor?

Yeni Bir Araç Aldığımda Eski Poliçemi Yenilemem Gerekir mi?

Yenileme Zamanını Geçirirsem Ceza Öder miyim?

İlgili İçerikler