Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı trafik sigortası, zorunlu trafik sigortasının kapsamının ek teminatlar ile genişletilmesi sonucu elde edilir.
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

En cazip sigortayı anında bulun!

1 yıl geçerli olan tamamlayıcı araç sigortası ile zorunlu trafik sigortası kapsamında bulunmayan bazı teminatlara karşı güvence elde edilebilir. Tamamlayıcı trafik sigortası kapsamı genellikle iki alternatifle sunulur. Bu alternatifler aşağıda verildiği şekilde örneklendirilebilir.

  • Tamamlayıcı Çarpışma Paketi: Tamamlayıcı çarpışma paketi, çarpma, yangın, hırsızlık, çarpışma ferdi kaza gibi teminatları kapsar.
  • Tamamlayıcı Doğal Afet Paketi: Sel, dolu, su baskını gibi teminatları kapsar.

Tamamlayıcı Trafik Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

Tamamlayıcı trafik sigortasından hasarsızlık kademesi 4,5,6,7 ya da 8 olan ve otomobil yaş aralığı 4-15 yıl aralığında bulunan kişiler faydalanabilir. Tamamlayıcı trafik sigortası, trafik sigortasında olduğu gibi zorunlu değildir.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Tamamlayıcı trafik sigortası, zorunlu trafik sigortasına eklenecek olan ek teminatlarla sigortanın kapsamını genişletir. Tamamlayıcı araç sigortası teminatları şunlardır.

  • İhtiyari Mali Mesuliyet: Herhangi bir kazaya sebebiyet verilen durumlarda trafik sigortası ikinci ve üçüncü tarafların zararlarını güvence altına alır.
  • Yol Yardım: Aracın yolda kalması ya da arıza yapması halinde ücretsiz bir şekilde yol yardım desteği alınmasını sağlar. Çekici hizmeti, lastik değişimi ve araç çilingiri çağırma gibi hizmetler yol yardım teminatı kapsamında yer alır.
  • Araç Bakımı: Tamamlayıcı trafik sigortası araç bakım teminatı sayesinde aracın belirli noktalarda ücretsiz arıza sorgulama, fren sistemi kontrolü gibi hizmetler almasını sağlar.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

13 Temmuz 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi