Sorumluluk Sigortası Nedir?

Sorumluluk sigortası, sigortalı kişinin sorumluluğu bulunan yerde oluşabilecek zararlara karşı teminat altına alan sigorta türüdür. Sorumluluk sigortası; sigortalı, sigortalının ailesi ve çalışanlarını güvence altına alır, koruma sağlar.
Sorumluluk Sigortası Nedir? | encazip

En cazip sigortayı anında bulun!

Sorumluluk sigortası, olası bir ihmal veya dikkatsizlik sonucunda maddi ve bedensel zararları karşılar. Sorumluluk sigortasının farklı çeşitleri bulunur, çeşitlere göre de kapsama alanları değişiklik gösterir. Sorumluluk sigortası poliçesi, sorumlunun bulunması dahilinde sigortalı tarafın yasal olarak tüm masraf ve ödemelerini kapsar. Sorumluluk sigortası, kasten hasardan oluşan zararları poliçe gereği karşılamaz. Ödemeler poliçe sahiplerine değil üçüncü tarafa yapılır.

Sorumluluk Sigortası Ne İşe Yarar?

Sorumluluk sigortası, iş yerlerinde olabilecek iş kazaları, ticari ürünlerin görebileceği hasarlar, mesleki durumlardan kaynaklı doğan sorumluluktan zarar görülmemesi amacıyla düzenlenir. Sigortalının yanı sıra sigortalının ailesi ve çalışanlarını da güvence altına almaktadır.

Sorumluluk Sigortası Neleri Kapsar?

Sorumluluk sigortaları kapsamları şunlardır.

  • Bedensel yaralanmalar
  • Mülk zararları
  • İnsanlara maddi veya manevi verilebilecek zararlar

Sorumluluk Sigortası Başvurusunda Gerekli Olacak Belgeler Nelerdir?

Sorumluluk sigortasına başvurmak için çalışılacak acente seçilir ve ardından Poliçe seçenekleri arasından tercih yapılır. Poliçenin imzalanması ile süreç başlar ve ödeme planlı yapıldığı sürece sigortadan faydalanılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

12 Haziran 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 3 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi