Sigorta Poliçesi Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, Deprem Sigortası (DASK), Kara Taşıtları Sigortası (KASKO) ve Hayat sigortası gibi sigorta işlemleri için yetkili acenteler ya da sigorta şirketleri tarafından hazırlanmış sözleşmelere sigorta poliçesi denir.

Trafik Sigortası
KASKO

Trafik Sigortası Hesaplama

'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

Sigorta poliçeleri, kişinin kendi sağlığı için hazırlanabildiği gibi sahip olduğu taşınmaz veya taşınır malları için de hazırlanabilir. Sigortalanan kişi ya da öğenin başına herhangi bir şey gelmesi durumunda maddi zararın tazmin edilmesi için bir birikim havuzu oluşturulur. Her sigorta poliçesinin kendi kuralları vardır ve ikili anlaşmanın tarafları arasında özel olarak belirlenir.  Sigorta şirketi üstüne düşeni, belirlenen maddeler çerçevesinde yerine getirir.

Sigorta Poliçesi Türleri Nelerdir?

Sigorta poliçesi türleri, sigorta öğesine göre değişiklik gösterir ve ihtiyaca göre şekillenir. Kişiler, ihtiyaçları doğrultusunda gerekli olan sigorta türünü tespit ederek, sigorta poliçesi türünü de seçmiş olur. Sigorta poliçesi türleri şunlardır.

Sigorta poliçesi, sigortalanmak istenen öğe ile ilgili her noktaya odaklanmalı ve poliçenin, eksik hiçbir maddesi kalmamalıdır. Zorunlu trafik sigorta poliçesinde, sigorta öğesi araç iken; sağlık sigortasında, sigortalanan öğe sigorta sahibinin kendisidir. Sigorta poliçelerinde, sigortalanan ürünün başına gelebilecek sorunlar madde olarak eklenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta Poliçesi Nasıl Düzenlenir?

Sigorta Poliçesi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sigorta Poliçesinde Taraflar Kimlerdir?

Sigorta Poliçesinde Yer Alan Teminatlar Genişletilebilir mi?

Sigorta Poliçe Ücretleri Hesaplama Nasıl Yapılır?

Sigorta Poliçesi Nasıl Kesilir?