Mutabakatlı Poliçe Nedir?

Mutabakatlı Poliçe Nedir?

Mutabakatlı poliçe, gayrimenkul, konut ve araç gibi varlıkların sigortalanması sırasında imzalanan bir poliçe türüdür. Sigortanın yapılması sürecinde hem sigortalının hem de sigortacının arasında yaptığı uzlaşma mutabakatlı poliçe olarak adlandırılır.

Mutabakatlı poliçe, gayrimenkul, konut ve araç gibi varlıkların sigortalanması sırasında imzalanan bir poliçe türüdür. Sigortanın yapılması sürecinde hem sigortalının hem de sigortacının arasında yaptığı uzlaşma mutabakatlı poliçe olarak adlandırılır. Mutabakatlı poliçe ile sigortalı ve sigortacı arasında uzlaşma sağlanarak sigorta altına alınan unsurun tam ziya hali de teminat altına alınmış olur.

Mutabakatlı Poliçe Ne İşe Yarar?

Mutabakatlı poliçe, sigorta altına alınmış olan unsurun tam ziyaya uğraması halinde teminat altına alınmasını sağlar. Genellikle sigorta poliçeleri çeşitli rizikolar kapsamında sigorta teminatları sunar. Rizikonun gerçekleşmesi halinde ise zarar sigortacı tarafından karşılanır. Bazı durumlar rizikonun dışında kalır veya tam ziya hali sigortaya dahil edilmez. Mutabakatlı poliçe kapsamında ise sigortalanan unsurun tam ziya hali teminat altına alınabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mutabakat Nedir?

Tam Ziya Hali Nedir? Neleri Kapsamaktadır?

Mutabakat Değeri Nedir?

Mutabakatlı Poliçe Nasıl Düzenlenir?

Mutabakatlı Poliçede Neler Bulunur?

Mutabakatlı Poliçenin Faydaları Nelerdir?

Mutabakatlı Poliçesinin Teminatları Nelerdir?

Mutabakatlı Poliçenin Teminatları Nasıl Belirlenir?

Mutabakatın Avantajları Nelerdir?