Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir?

Mesleki Sorumluluk Sigortası Nedir?

Mesleki sorumluluk sigortası, herhangi bir mesleği icra ederken yapılan hatalar sonucunda ortaya çıkan ve personel tarafından karşılanması gereken masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür.

Mesleki sorumluluk sigortası, herhangi bir mesleği icra ederken yapılan hatalar sonucunda ortaya çıkan ve personel tarafından karşılanması gereken masrafları güvence altına alan bir sigorta türüdür. Meslek hayatı içerisinde yapılan hatalar sonucu işletmeye veya müşterilere maddi hasar verilebilir. Ortaya çıkan bu maddi hasarın, kişi tarafından ödenmesi gerekebilir. Mesleki hata sonucu meydana gelen masraflarda mesleki sorumluluk sigortası devreye girerek, ortaya çıkan hasardan doğan maddi kaybı karşılar.

Mesleki Sorumluluk Sigortası Ne işe Yarar?

Çeşitli meslek dallarında faaliyet gösteren meslek erbaplarının, hata veya ihmalleri sonucu meydana gelen hasarlardan maddi kayıplar doğabilir. Mesleki sorumluluk sigortası, hata veya ihmallerden doğan maddi kaybın güvence altına alınmasını sağlar. Avukat, doktor, mühendis, mimar ve mali müşavir gibi meslek grupları bu sigortadan faydalanabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mesleki Sorumluluk Sigortası Neleri Kapsar?

Mesleki Sorumluluk Sigortası Ne Zaman Yaptırılır?

Mesleki Sorumluluk Sigortası Zorunlu mudur?

Mesleki Sorumluluk Sigortası Hangi Meslek Gruplarını Kapsar?

Mesleki Sorumluluk Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Mesleki Sorumluluk Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Mesleki Sorumluluk Sigortası İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?