Kasko Yaş Sınırı Nedir?

Kasko yaş sınırı, Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen bir üst yaş sınırıdır. Kasko yaş sınırı, farklı sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilmekle beraber 15 olarak belirlenmiştir.
Kasko Yaş Sınırı Nedir, Kaç Yaşına Kadar Yapılır?

Kasko yaş sınırı, Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen bir üst yaş sınırıdır. Kasko yaş sınırı, sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle beraber 15 olarak belirlenmiştir. Kasko yaş sınırının üzerindeki araçlar, sigorta teminatlarıyla güvence altına alınamaz.

En cazip sigortayı anında bulun!

Kasko Yaş Sınırı Kasko Yaptırırken Neden Önemlidir?

Kasko yaş sınırının önemi, yaşın araç sağlığını etkilemesinden kaynaklanır. Belirli bir yaşın üzerindeki araçlarda metal yoğunluğu birikir. Bu araçların pek çok parçası eskidir. Bu sebeplerle onarımları zor ve masraflıdır. Sigorta şirketleri, metal yoğunluğu ve eski parça gibi faktörler sebebiyle belirli bir yaşın üzerindeki araçları sigorta altına almak istemez.

10 Yaşın Üzerindeki Araçlarda Kasko Yapılır mı?

10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapan sigorta şirketleri mevcuttur. Her şirket, 10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmayabilir. Kasko yaş sınırı, sigorta şirketlerine göre değişmekle birlikte 10 ile 15 arasında farklılık gösterir. 10 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmak mümkündür.

15 Yaşın Üzerindeki Araçlarda Kasko Yapılır mı?

Türkiye Sigortalar Birliği tarafından belirlenen araç yaş sınırı 15’tir. 15 yaşın üzerindeki araçlara yaş sınırının üzerinde kaldıkları için kasko yapılamaz. Bazı sigorta şirketlerinde ise yaş sınırı daha da düşük olabilir. Örneğin bir sigorta şirketi 12 yaşın üzerindeki araçlara kasko yapmayabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

4 Ağustos 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 7 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi