İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Nedir, Ne İşe Yarar?

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Nedir?

İhtiyari mali mesuliyet (İMM) sigortası, Zorunlu Trafik Sigortasının güvence aldığı tüm riskleri güvence altına almanın yanı sıra Zorunlu Trafik Sigortasının teminatı dışında kalan tazminat taleplerini de kapsayan bir sigorta türüdür.

İhtiyari mali mesuliyet sigortası, Zorunlu Trafik Sigortasının güvence altına aldığı tüm risklerin yanı sıra Zorunlu Trafik Sigortasının teminatı dışında kalan tazminat taleplerini de kapsayan bir sigorta türüdür. İhtiyari mali mesuliyet sigortası, üçüncü kişilere verilecek olan maddi ve manevi zararları güvence altına alır.

İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası Neden Yapılır?

İhtiyari mali mesuliyet sigortası, herhangi bir kaza anında Zorunlu Trafik Sigortası tarafından karşılanan limitler dolduktan sonra, arta kalan masrafları ve tazminat taleplerini güvence altına alır. İhtiyari mali mesuliyet sigortası, trafik sigortası kapsamındaki limitlerden daha geniş ve kapsayıcı bir sigorta güvencesi almak için yaptırılır. İhtiyari mali mesuliyet sigortası, ayrı bir sigorta olarak yaptırılabileceği gibi kasko kapsamına da dahil edilebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Sigortası Neleri Kapsar?

İhtiyari Mali Mesuliyet Genel Şartları Nelerdir?

İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Teminatı Nedir?

Limitli İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Nedir?

Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyet (İMM) Nedir?

Limitli ve Limitsiz İhtiyari Mali Mesuliyetin Farkları Nelerdir?