Hayat Sigortası Primleri Nedir?

Hayat sigortası primi, kişinin sigorta güvencesinden faydalanabilmek için sigorta şirketine yapması gereken ödemeyi ifade eder.
Hayat Sigortası Primleri Nedir?

En cazip sigortayı anında bulun!

Hayat sigortası, sigortalı tarafından primlerin ödenmesi karşılığında geçerli olan bir güvencedir. Sigortalının kritik hastalık, ölüm, işsizlik ve sakatlık gibi durumlarla karşı karşıya kaldığı durumlarda sigorta şirketi tarafından poliçe şartları kapsamında sigortalıya ödeme yapılır. Sigortalının vefatı halinde ödeme yakınlarına ya da poliçede özel olarak belirlenen kişiye/kişilere yapılır.

Sigorta Primi Nedir?

Sigorta primi, sigorta teminatlarından faydalanabilmek için sigorta şirketine yapılacak ödemeyi ifade eder. Sigorta prim tutarı arttıkça sigortalının alacağı ödeme miktarı da artar. Sigorta teminatlarının genişletilmesi de sigorta maliyetini artırır.

Hayat Sigortası Primi Ne Kadar?

Hayat sigortası prim ödemeleri, kişinin yaşına ve talep edeceği teminatlara göre değişiklik gösterir. Prim ödemeleri TL, ABD doları veya euro cinsinden yapılabilir. Yabancı para cinsinden yapılacak ödemeler, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan güncel veriler dikkate alınarak Türk lirası cinsinden tahsil edilir. Prim ödemeleri aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yıllık yapılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

19 Nisan 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 21 Aralık 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi