DASK Primi Nasıl Ödenir?

DASK, zorunlu deprem sigortası olarak da bilinir. İlgili kurumlardan veya bankalardan DASK poliçe ödemeleri yapılabilir.
'nde belirtilen amaçlar doğrultusunda kişisel verilerimin işlenmesine açık rıza veriyorum.
'ni okudum.
 gönderimini onaylıyorum.
Sigorta teklifleri iş ortağımız
yetkili broker
aracılığı ile sunulmaktadır.

En cazip sigortayı anında bulun!

DASK prim ödeme aşağıdaki yollardan yapılır.

  • Online ödeme ile
  • Sigorta firmaları, sigorta acenteleri ve anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme

DASK Nereden Ödenir?

DASK poliçe ödemesi, Zorunlu Deprem Sigortası tarife ve talimatlarına göre hazırlanır. Söz konusu sigortanın prim ödemeleri ise sigortayı düzenleyen şirkete yapılır. Bir ev için DASK prim fiyatı sabit olur. Bir eve farklı fiyat verilmesi mümkün değildir. DASK primleri online ortam üzerinden de ödenebilir. Online ödeme sistemi, ödeme yöntemleri açısından en rahat olanıdır.

İnternetten DASK Nasıl Yapılır?

İnternetten DASK yapmak için online sigorta poliçesi sağlayabilen sigorta şirketi veya acentelerin internet sayfasına giriş yapılır. TC kimlik numarası ile adres sorgusu sağlanır. Sorgu sonrası çıkan adres üzerinden işlem yapılacaksa ilgili seçenek işaretlenir ancak adres değişecekse adres değişikliği sağlanır.

Daire bilgilerinin doğru girilmesinin ardından DASK primi öğrenmek adına çıkan buton tıklanır. Ardından detaylar kontrol edilir ve işlemler poliçenin satın alınması ile tamamlanır. Kredi kartı ile poliçe satın alınabilir. Ödeme, 3-6 ay aralığında taksit yapılabilir. Taksitli ödeme seçeneği dahi seçilse, poliçe satın alınmasından itibaren güvence sağlamaya başlar.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

18 Mayıs 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 6 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi