Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko sigortası, genel kasko gibi yıllık değil aylık olarak teminat sağlayan bir sigorta çeşididir.

Aylık Kasko Sigortası Nedir? | encazip

En cazip sigortayı anında bulun!

Aylık kasko ücreti, aylık olarak değişkenlik gösterir ve güncellenen fiyat poliçe kapsamında sigortalıdan tahsil edilir. 1 aylık sürenin dolmasının üzerine poliçe güvencesi sona erer. Sigortalı eğer isterse kasko yenilemesi yapabilir.

Aylık Kasko Yapılır mı?

Aylık kasko, bazı sigorta şirketleri tarafından özel olarak sunulur. Çeşitli sebeplere bağlı olarak yıllık kasko yaptırmak istemeyen araç sahipleri aylık kasko yaptırabilir. Aylık kaskonun yıllık kaskoya göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Ücretin tek seferde, toplu bir şekilde ödenmesine alternatif olarak sunulan aylık kasko, sigortalıya tek seferlik yüksek maliyet yükleme. Aylık kasko fiyatları aylık olarak değişir. Fiyatların aylık değişmesi ise aylık kaskoyu nispeten dezavantajlı hale getirir. Fiyatlar belirlenirken kasko değer hesaplama aracı kullanılabilir.

Aylık Kasko Nasıl Yapılır?

Aylık kasko, sigorta şirketleri aracılığıyla yapılabilir. Aylık kaskonun yapılması için sigorta şirketine kaskonun bir aylık vadeyle yapılmasının istendiği iletilir. Özellikle araçlarını aktif olarak kullanmayan, bu sebeple yıllık kasko yapmayı maliyetli bulan kişiler açısından aylık kasko avantajlı kabul edilir.

Aylık Kasko Teminatları Nelerdir?

Aylık kasko teminatları yanma, çarpışma ve çalınma gibi teminatlardan oluşur. Poliçeye ek olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatı da talep edilebilir. Aracın aküsünün bitmesi durumunda tek sefer kullanılmak üzere 7/24 asistans hizmeti de talep edilebilir. Kasko poliçesine dahil olması halinde çekici ve yol yardım hizmetleri de talep edilebilir.

Aylık Kasko Avantajları Nelerdir?

Aracını çok sık kullanmayan, yakın zamanda araç satmayı düşünen ya da ekonomik sebeplerle yıllık kasko maliyeti altına girmek istemeyen kişiler aylık kasko yaptırabilir. Aylık kaskonun avantajları şunlardır.

  • Kasko yıl içerisinde istenildiği zaman yapılabilir.
  • Yenileme dönemlerinde hasarsızlık indiriminden faydalanılabilir.
  • İstenildiği an genişletilmiş kaskoya geçilebilir.
  • Poliçeye ek teminatlar eklenebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

1 Aylık Kasko Yapılır mı?

3 Aylık Kasko Yapılır mı?

Aylık Kasko Kimler İçin Uygundur?

Aylık Kasko Fiyatları Nasıldır?

Aylık Kaskonun Riskleri Nelerdir?

Aylık Kasko Sigortası Nasıl Yenilenir?

İlgili İçerikler