Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko sigortası, genel kasko gibi yıllık değil aylık olarak teminat sağlayan bir sigorta çeşididir.
Aylık Kasko Sigortası Nedir? | encazip

En cazip sigortayı anında bulun!

Aylık kasko ücreti, aylık olarak değişkenlik gösterir ve güncellenen fiyat poliçe kapsamında sigortalıdan tahsil edilir. 1 aylık sürenin dolmasının üzerine poliçe güvencesi sona erer. Sigortalı eğer isterse kasko yenilemesi yapabilir.

Aylık Kasko Yapılır mı?

Aylık kasko, bazı sigorta şirketleri tarafından özel olarak sunulur. Çeşitli sebeplere bağlı olarak yıllık kasko yaptırmak istemeyen araç sahipleri aylık kasko yaptırabilir. Aylık kaskonun yıllık kaskoya göre avantajları ve dezavantajları bulunur. Ücretin tek seferde, toplu bir şekilde ödenmesine alternatif olarak sunulan aylık kasko, sigortalıya tek seferlik yüksek maliyet yükleme. Aylık kasko fiyatları aylık olarak değişir. Fiyatların aylık değişmesi ise aylık kaskoyu nispeten dezavantajlı hale getirir. Fiyatlar belirlenirken kasko değer hesaplama aracı kullanılabilir.

Aylık Kasko Nasıl Yapılır?

Aylık kasko, sigorta şirketleri aracılığıyla yapılabilir. Aylık kaskonun yapılması için sigorta şirketine kaskonun bir aylık vadeyle yapılmasının istendiği iletilir. Özellikle araçlarını aktif olarak kullanmayan, bu sebeple yıllık kasko yapmayı maliyetli bulan kişiler açısından aylık kasko avantajlı kabul edilir.

Aylık Kasko Teminatları Nelerdir?

Aylık kasko teminatları yanma, çarpışma ve çalınma gibi teminatlardan oluşur. Poliçeye ek olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatı da talep edilebilir. Aracın aküsünün bitmesi durumunda tek sefer kullanılmak üzere 7/24 asistans hizmeti de talep edilebilir. Kasko poliçesine dahil olması halinde çekici ve yol yardım hizmetleri de talep edilebilir.

Aylık Kasko Avantajları Nelerdir?

Aracını çok sık kullanmayan, yakın zamanda araç satmayı düşünen ya da ekonomik sebeplerle yıllık kasko maliyeti altına girmek istemeyen kişiler aylık kasko yaptırabilir. Aylık kaskonun avantajları şunlardır.

  • Kasko yıl içerisinde istenildiği zaman yapılabilir.
  • Yenileme dönemlerinde hasarsızlık indiriminden faydalanılabilir.
  • İstenildiği an genişletilmiş kaskoya geçilebilir.
  • Poliçeye ek teminatlar eklenebilir.

Aylık Kasko Kimler İçin Uygundur?

Aylık kasko, genellikle aracı aktif olarak kullanmayan kişilerin tercih ettikleri bir kasko türüdür. Aylık kasko alabilecek kişiler şunlardır.

  • Güncel kaskoya sahip olup yenileme dönemi yaklaşan kişiler
  • Poliçe yenilemesindeki 15 günlük vade boşluğunu risksiz geçirmek isteyenler

Aylık Kasko Fiyatları Nasıldır?

Aylık kasko fiyatları araç türüne, modeline, yaşına, sigortalı bilgilerine ve yaşanılan şehre göre değişkenlik gösterir. Aylık kasko fiyatlını öğrenmek isteyenler hesaplama araçları üzerinden, eşzamanlı olarak 20’den fazla sigorta teklifini karşılaştırabilir.

Aylık Kaskonun Riskleri Nelerdir?

Aylık kaskonun en temel riski, fiyatıdır. Aylık olarak yapılan kaskonun fiyatları her ay değişme riskiyle karşı karşıyadır. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu, bu sebeple de fiyatların sürekli artış eğiliminde olduğu dönemlerde aylar arası fiyat farkının yüksek olması muhtemeldir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Temmuz 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 14 Mayıs 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi