ASBIS No Nedir?

ASBİS, Araç ve Sürücü Bilgileri Sistemi açılımına sahiptir. ASBİS no ile araca yönelik detaylı bilgilere tek bir sistem üzerinden ulaşılabilir.

ASBIS No Nedir? Ne İşe Yarar? | encazip

En cazip sigortayı anında bulun!

Sıfır ve ikinci el araç alışverişlerinde araca yönelik detaylara ulaşmak için ASBİS numarası kullanılır. 19 haneli bir sayı olan ASBİS no, noterin araç sahibine verdiği Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge üzerinde yer alır.

ASBIS No Ne İşe Yarar?

ASBİS numarası, sıfır ve ikinci el araçların alışverişinde kullanılan 19 haneli bir numaradır. Bu numarada yalnızca rakamlar bulunur. ASBİS numarası ile araca yönelik bilgilere tek bir sistemi üzerinden, online olarak ulaşılabilir. Alışveriş esnasında araç geçmişini öğrenmek isteyenler ASBİS numarası ile sorgulama yapabilir.

ASBIS No Nerede Yazar?

Sıfır ve ikinci el araç alım-satımlarında noter tarafından Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge verilir. Verilen belge üzerinde ASBİS numarası da yer alır. Sayfanın sol üst kısmında “ASBİS Referans No” kısmından ASBİS numarası öğrenilebilir.

ASBIS No Nerelerde Kullanılır?

ASBİS numarası, araç alım-satımlarında kullanılır. Hem ikinci el hem de sıfır araçların alışverişinde noter tarafından Araç Tesciline İlişkin Geçici Belge verilir. Belge üzerinde ASBİS numarası yer alır. Bu numarayla araç geçmişine yönelik bilgi alınmış olur.

Sıkça Sorulan Sorular

ASBIS No ile Sigorta Sorgulama Nasıl Yapılır?

ASBIS No ile Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?

ASBIS No ile Kasko Nasıl Yapılır?

ASBIS No ile Ruhsat Belge Seri Numarası Arasındaki Fark Nedir?

İlgili İçerikler