2023 Taksi Ücreti Hesaplama

Taksi, sürücü de dahil en fazla 9 kişilik oturma yeri bulunan ve insanları istedikleri yerden bir başka yere taşımak amacıyla hizmet sunan bir araçtır. Bireyleri istedikleri mesafe aralığında taşıma belirli bir ücret karşılığında yapılır. Taksi ücreti hesaplama, yaşanılan şehre ve diğer çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterir.

Not: Köprü ve geçiş ücretleri hariçtir. Km başına maliyet illere göre değişmektedir.

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Taksi Kaç Liradan Açıyor?

Taksi hesaplama ve açılış ücreti yaşanılan şehre göre değişiklik gösterir. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylanan karara göre İzmir’de taksi açılış ücreti 2023 Nisan ayı itibarıyla 7 TL’dir. İstanbul taksi ücreti hesaplama yapılırken açılış ücreti 12,65TL olarak belirlenir. Ankara taksi ücreti hesaplama ise 12TL açılış ücreti üzerinden yapılır.

Taksi Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Taksi ücreti, gidilen mesafe kilometre başına ücretle çarpılarak bulunur. Hesaplama yapılırken taksi açılış ücreti de dikkate alınır. Hatasız bir hesaplama için taksi ücreti hesaplama 2023 araçları tercih edilebilir.

Taksimetre Kaç Metrede Bir Atar?

Taksimetre, 91.4 metrede bir ücret atar. Eklenecek olan ücret, ilgili şehrin ücret planlamasına göre değişiklik gösterir. Örneğin Ankara taksi hesaplama ücreti ile İstanbul taksi hesaplama ücreti değişiklik gösterir.

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul Taksi Açılış Ücreti Ne Kadar?

İstanbul Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Ankara Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Antalya Taksi Ücretleri Ne Kadar?

İzmir Taksi Ücretleri Ne Kadar?

Taksi Bindi İndi Ücreti Nedir?

Taksi 1 km Kaç TL?

İlgili İçerikler