En cazip bankayı anında bulun!

Kredi Kartı Limiti Nasıl Hesaplanır?

Kredi kartı limiti hesaplanırken kredi notu ve belgelenebilir gelir gibi unsurlara dikkat edilir. Kredi kartı limit öğrenme, maksimum limite ulaşmayı sağlar. Kredi kartı limiti yasal sınırlar içerisinde şu şekilde belirlenir.

  • İlk defa kredi kartı alanlar için ilk yıl, aylık belgelenebilir gelirin 2 katı
  • Bir yıllık sürenin dolmasının ardından aylık belgelenebilir gelirin 4 katı

Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?

Kredi kartı limiti, yasal sınırlar çerçevesinde artırılıp azaltılabilir. Kredi kartı limiti hesaplama sürecinde kişinin aylık belgelenebilir geliri ve kredi notu göz önünde bulundurulur. Aylık belgelenebilir geliri ve kredi notu yeterli olan kişiler, bankayla iletişime geçerek ya da bankanın dijital bankacılık kanallarını kullanarak limit artırımı talep edebilir. Banka, belirli durumlarda otomatik limit artırımı talimatı avantajı da sağlar.

Kredi Kartı Limiti Belirlenmesinde Kredi Notu Önemli mi?

Kredi notu, kredili ürünlerin tamamının kullanımında önemli bir unsurdur. En yüksek kredi kartı limiti belirlenirken belgelenebilir gelire ek olarak kredi notuna bakılır. Kredi notu 1100 ve üzeri olan kullanıcılar, bankalardan belirli limitlerde kredi kartı alabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Nisan 2023 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 6 Kasım 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi