2023 Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama | Asgari Tutar ve Faiz Hesabı

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, kredi kartının toplam limitine göre BDDK tarafından belirlenen oranla hesaplanır. Kredi kartı asgari ödeme tutarı hesaplamak için aşağıdaki modül kullanılmalıdır.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama 2023

Kredi kartı, bankalar tarafından sunulan bir kredi ürünüdür. Kredi kartının krediden farkı, belirli limitler dahilinde istenen an kullanılabilmesidir. Kredi kartı asgari ödeme tutarı ise kredi kartı borcunun aylık ödenmesi gereken minimum tutarıdır.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Nedir?

Kredi kartı asgari ödeme tutarı, kredi kartı borcunun aylık olarak ödenmesi gereken miktarıdır. Kredi kartı asgari ödeme tutarı, kredi kartı minimum ödeme tutarı olarak da bilinir. Kredi kartı asgari hesaplama, kredi kartı limitine göre değişkenlik gösterir.

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Hesaplama

Haziran 2023 döneminde geçerli mevzuat uyarınca kredi kartı asgari ödeme tutarı, borcun %20’sidir. Kredi kartı asgari ödeme hesaplama, bazı bankalar için %20 oranından daha yüksek olabilir. Bankalar, çoğu zaman 25.000TL altında limiti bulunan kartlara %20, 25.000TL üzeri limiti bulunan kartlara ise %40 oranında asgari ödeme talep eder. Asgari hesaplama yapılabilmesi için talep edilen yüzdesel oranın bilinmesi gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi Kartının Asgarisi Nasıl Hesaplanır?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yapılırsa Ne Olur?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Yüzde Kaç?

Kredi Kartı Asgari Tutar Ödeme Tablosu

Kredi Kartı Asgari Ödeme Sonrası Faiz Oranı

Sadece Asgari Ücreti Ödersem Ne Olur?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarı Ödenirse Faiz İşler mi?

Asgari Ödeme Yapıldığında Uygulanan Faiz Oranı Nedir?

Sadece Asgari Borcu Ödemek Kredi Notunu Düşürür mü?