Termosifon Nedir?

İstenildiği an sıcak suya erişim sağlamak için kullanılan termosifon, bir tür su ısıtma ve depolama sistemidir. Isıtılan su, termosifon tankında sıcak vaziyette hazır bulundurulur.

Termosifon Nedir? Nasıl Çalışır?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Su, depoda durduğu süre boyunca ısısını korur ve bu sayede kullanılmak istendiğinde sıcak suya anında erişim sağlanmış olur. Termosifonlar suyu ısıtma işlemini elektrik kullanarak gerçekleştirir. Termosifonların, şofben ve benzeri anlık su ısıtıcılarından en büyük farkı, depolama sistemi sayesinde sıcak suya anında erişim sağlama imkanı sunmasıdır. Şofben gibi anlık ısıtıcılar ise, suyu ısıtmak için belirli bir süreye ihtiyaç duyar.

Termosifon Ne İşe Yarar?

Termosifon, sıcak suya anında erişim sağlayabilmek için kullanılan bir depolu su ısıtıcısıdır. Termosifonun en önemli özelliği, ısıttığı suyu depolama tankında saklaması ve kullanıma hazır bulundurmasıdır. Bu sayede sıcak su talep edildiği zaman herhangi bir bekleme süresi olmaksızın kullanıcıya anında sıcak su sağlanabilir. Termosifon, sıcak su talebi olan her alanda kullanılabilen bir cihazdır. Evlerde özellikle banyo ve mutfak gibi alanlarda tercih edilir. Doğalgaz bulunmayan evlerde termosifon kullanımı daha yaygındır. Bunun sebebi sıcak suya erişimin elektrik kullanılarak bir termosifon yardımıyla sağlanmasıdır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Termosifonun Avantajları Nedir?

Termosifonun Dezavantajları Nedir?

Termosifonda Elektrik Kaçağı Neden Olur?

Termosifon Ne Kadar Elektrik Harcar?

Termosifonun Elektrik Tüketimi Nasıl Hesaplanır?

Termosifon 1 Saatte Ne Kadar Elektrik Harcar?

Termosifon Kaç Watt'tır?

Termosifon Elektriğinden Nasıl Tasarruf Edilir?

Termosifon ve Şofben Arasındaki Fark Nedir?

Banyo İçin Termosifon mu Şofben mi Kullanılmalıdır?

İlgili İçerikler