Sir Adam Beck Kimdir?

Sir Adam Beck, Kanadalı bir politikacı ve hidroelektrik savunucusudur. 20 Haziran 1857 tarihinde Kanada’nın Baden kentinde dünyaya gelmiştir.
Sir Adam Beck Kimdir? Sir Adam Beck Nerelidir?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Sir Adam Beck, ilk kez 1898 yılında eyalet meclisine aday olmuş ancak kazanamamıştır. 1900 yılında Londra Sağlık Derneği’ni kuran Sir Adam Beck, 1902 yılında ise Kanada’da bulunan Londra kentinin belediye başkanı seçilmiştir. 1905 yılında bakan olan Sir Adam Beck, 1906 yılında Ontario Hidroelektrik Güç Komisyonu’nun kurulmasına öncülük etti. 1914 yılında Kanada’ya yaptığı hizmetlerden dolayı Kral V. George tarafından şövalye ilan edilen Sir Adam Beck, 15 Ağustos 1925 tarihinde 68 yaşındayken yaşamını yitirmiştir.

Sir Adam Beck Neleri İcat Etti?  

Sir Adam Beck, özel elektrik şirketlerinin tüm halkın ihtiyaçlarını karşılayamadığını öne sürerek kamuya ait elektrik şebekelerinin savunuculuğu yapmıştır. Kanada’nın ilk hidroelektrik santralinin kurulmasına öncülük eden Sir Adam Beck, hidroelektrik santrallerinin yayılmasında büyük etkiye sahiptir. Sir Adam Beck, elektrik üretimi ve dağıtımının yanı sıra aydınlatma sistemleri konusunda da önemli atılımlar yapmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

6 Mayıs 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 1 Şubat 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi