Sıfır Daire Elektrik Aboneliği Ücreti 2024

Sıfır daire elektrik aboneliği ücreti 2024 yılı için damga, bağlama ve kesme bedelleri dahil ortalama 644.5 TL'dir.
Sıfır Daire Elektrik Aboneliği Ücreti 2024
Popüler Banka Kampanyaları
Populer reklam widget sıra 1
Populer reklam widget sıra 2
Populer reklam widget sıra 3
Populer reklam widget sıra 4

Sıfır daire elektrik aboneliği başvurusunun incelenmesi ve değerlendirilmesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından gerçekleştirilir. İnceleme işleminin amacı, abonelik başlangıcı yapılacak meskenin çevresindeki dağıtım sisteminin durumu ve yeterliliği hakkında bilgi sağlanmasıdır. Değerlendirme kabul edildiğinde tüketici bağlantı ödemesi yapar ve tüketici ile dağıtım firması arasında, dağıtım bağlantı anlaşması yapılır.

Sıfır Daire Elektrik Aboneliği İşlemleri

Yeni binalara elektrik bağlantısı genellikle inşaat tamamlandığında yetkili kişi tarafından yapılır. Ancak bazı durumlarda binaya elektrik bağlanmamış olabilir. Mülk sahibi, sıfır daireye elektrik almak için binanın bulunduğu bölgede hizmet veren elektrik dağıtım şirketine şahsen başvurmalıdır. Eğer bir başkası için elektrik dağıtım aboneliği yapılacaksa, o kişinin noter onaylı vekaleti gerekir. Başvuru kabul edildiğinde, elektrik ilk abonelik ücreti ödenir ve dağıtım bağlantı anlaşması yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 15 Ocak 2024
Ezgi Koca
Ezgi Koca
Baş Editör
Yazar Hakkında
Ezgi Koca, 21 Ağustos 1989 İstanbul doğumludur. 2012 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli ajanslarda içerik editörlüğü ve dijital proje yöneticiliği yaptı. Encazip baş editörü olarak 2021'den bu yana görev yapıyor.
Detaylı Bilgi