Kesilen Elektrik Nasıl Açılır?

Elektriğin kesik olmasının veya kesilmiş olmasının farklı sebepleri olabilir. Elektriğin neden kesildiğini biliyorsak açılması için ne yapmamız gerektiğini de biliriz.
Kesilen Elektrik Nasıl Açılır?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Yeni Taşındığınız Evin Elektriği Kesik İse Nasıl Açılır?

Yeni bir ev ya da iş yerine taşınıyorsanız sizden önceki kiracı ya mülk sahibi kendi adına yaptığı elektrik aboneliğini taşınırken iptal ettirmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken bölgenizde sorumlu görevli tedarik şirketine internet, e- devlet veya doğrudan müşteri hizmet merkezlerine giderek yeni abonelik başvurusu yapmaktır. Abonelik başvurusu yaptıktan sonra elektriğiniz imar sınırları içinde ise 24 saat, imar sınırları dışında ise 48 saatte açılacaktır. Elektrik aboneliğini nasıl yapacağınız, gerekli evraklar gibi detaylara; “Elektrik Aboneliği” ve “Kiracı Elektrik Aboneliği” konulu yazılarımızdan ulaşabilirsiniz.

Taşındıktan sonra sorun yaşamamanız için taşınmadan önce taşınacağınız yeni yer için elektrik abonelik başvurusunu yapmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 11 Mart 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi