Hatay Elektrik Şirketleri ve Hatay İndirimli Elektrik Aboneliği

Hatay Bölgesinde elektrik dağıtımı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. sorumluluğundadır. EnerjiSA Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ise Hatay Bölgesine elektrik tedarik etmektedir.
İndirimli Elektrik Hatay | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Hatay'da serbest tüketici hakkını kullanmak isteyen aboneler Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) belirlediği serbest tüketici limitini aşmak zorundadır. Yıllık 950kWh üzeri elektrik kullanan her elektrik abonesi serbest tüketici sınıfına dahildir. Hatay’ın yüz ölçümü 5.403 km² ve 2019’daki nüfusu 1.61 milyondur. Hatay'da Ocak 2021 için faturalanan elektrik tüketimi 430.687,78 MWH, sayaç adedi ise 799.690’dır. Hatay Bölgesinde EnerjiSA Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş.; abonelik işlemleri, faturalandırma, fatura tahsilatı, fatura itirazı ve güvence bedeli iadesinden sorumludur. Hatay'da Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ise bakım onarım, altyapı, sokak aydınlatmaları, elektrik enerjisinin adrese ulaşması, yeni inşa edilen herhangi bir meskene bağlanması, sayaç okuma ve sayaç değişikliğinden sorumludur. Ayrıca Hatay Bölgesi elektrik kesintisi ve arızası ile elektrik dağıtım şirketi ilgilenir. Hatay Bölgesi elektrik tedarik şirketini değiştirmek isteyen tüketiciler aşağıdaki tabloyu inceleyerek tedarikçi değişikliği için başvuru yapabilir:

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

10 Eylül 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 12 Aralık 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi