Denizli ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. İndirimli Elektrik Dağıtımı ve Elektrik Kesintileri

Denizli’de elektrik tedarikçisini değiştirmemiş tüketicilerin elektrik tedariği, son kaynak elektrik tedariği kapsamında Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş tarafından, elektrik dağıtımı ise ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından sağlanır.
İndirimli Elektrik Denizli | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Denizli’nin 2018’de açıklanan nüfusu 1.018 milyondur ve yüzölçümü 12.134 km²’dir. 2021 yılı Ocak ayı itibarıyla Denizli’de bulunan sayaç adedi 623.384’tür. 2021 Ocak döneminde Denizli bölgesinde faturalanan elektrik tüketimi ise 302.556,74 MWh’dir.

Denizli’de serbest tüketici hakkını kullanmak isteyen abonelerin elektrik tüketimi yıllık 950 kWh ve üzeri olmalıdır. Denizli’de elektrik tedarik şirketini değiştirmek isteyen aboneler, serbest tüketici olmak zorundadır.

Serbest tüketiciler, ikili anlaşma ile yazılı veya mesafeli olarak tedarikçi değiştirebilir. Mesafeli sözleşmeler, internet üzerinden veya çağrı merkezleri aracılığıyla yapılır.

Denizli bölgesi elektrik kesintisi ve arızası ile tedarikçi değiştirmenin ilgisi yoktur. Denizli elektrik kesintileri için 186 numaralı elektrik arıza hattı aranmalıdır.

İndirimli elektrik dağıtımı nedir?

İndirimli elektrik dağıtımı diye bir şey yoktur. Elektrik dağıtım bedeli, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenir ve tüm elektrik dağıtım şirketleri aynı birim fiyatı uygular.

Denizli Bölgesinde Elektrik Dağıtım Hizmeti

Denizli bölgesi elektrik dağıtım şirketi ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’dir. Bölgenin görevli elektrik tedarik şirketi ise Aydem Elektriktir.

Her bölgede görevlendirilmiş bir tane elektrik dağıtım şirketi olduğundan dağıtım şirketleri elektrik aboneliği başlatmak isteyen herkese hizmet sağlamakla görevlidir. Denizli’de elektriğin dağıtılması, dağıtım için kullanılan alt yapı ve sayaç okuma görevi elektrik dağıtım ADM Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye  aittir. Denizli bölgesinde, diğer bölgelerde olduğu gibi elektrik dağıtım şirketi değiştirilemez ancak tedarik şirketi değiştirilebilir.

Elektrik kesintisi, sayaç takılması ve sayaç okunması elektrik dağıtım şirketinin sorumluluğudur. Denizli Bölgesi elektrik abonelik başlatma başvurusu görevli elektrik tedarik firmalarının sorumluluğundadır. Denizli’de görevli elektrik tedarik şirketi ise Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş’dir. 

Elektrik dağıtım hizmeti ve elektrik tedarik hizmeti farklı kurumlar aracılığıyla yürütülür. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 12.09.2012 tarihli toplantısında değiştirilen Elektrik Piyasası Kanunu’nun 3. maddesinin 1. fıkrası (c) bendinde yer alan; dağıtım ve perakende satış faaliyetlerinin 01.01.2013 tarihinden itibaren ayrı tüzel kişilikler altında yürütülmesine ilişkin hazırlanan “Dağıtım Ve Perakende Satış Faaliyetlerinin Hukuki Ayrıştırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar” kararı ile elektrik dağıtımı ve elektrik satışı birbirinden ayrılmıştır. 

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş Elektrik Tarifeleri

Denizli Aydem elektrik tarifeleri, son kaynak elektrik tedariği görevi kapsamında uygulanan elektrik tarifeleridir ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenir.

Serbest tüketici sınıfında olmayan ya da serbest tüketici olup da elektrik tedarik şirketini değiştirmemiş elektrik aboneleri, bölgelerindeki görevli elektrik tedarik şirketinden son kaynak elektrik tedariği kapsamında enerji tedarik eder.

Denizli’deki tüketiciler için 2024 Mayıs itibarıyla Aydem tarafından son kaynak elektrik tedariği kapsamındaki tüketicilere uygulanan vergiler dahil ulusal elektrik fiyatı 2.25 TL’dir.

Serbest tüketicilerin geçiş yapabileceği Denizli bölgesi indirimli elektrik tarifeleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

Denizli Aydem İndirimli Elektrik Dağıtımı

Denizli bölgesinde elektrik dağıtımı ADM Elektrik tarafından yapılır. Denizli ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. firması indirimli elektrik dağıtımı yapamaz çünkü dağıtım fiyatı sabittir ve indirim uygulanamaz. İndirimli elektrik, Elektrik Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) belirlediği, ulusal elektrik tarifesinden daha ucuz elektriktir ve elektrik tedarik firması değiştirerek indirimli elektrik kullanılabilir. Elektrik dağıtım firmaları indirim sağlayamaz, sadece serbest elektrik tedarikçileri indirimli elektrik avantajı sağlar.

Elektrik dağıtım bedelinde indirim yapılamaz.

Denizli ADM Elektrik Dağıtım bölgesinde elektrik tedarik şirketi fark etmeksizin tüm tüketicilere uygulanan elektrik dağıtım bedeli EPDK tarafından yayınlanan Ulusal Elektrik Tarifesi ile sabittir.

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş Elektrik Fiyatları

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş firması elektrik fiyatları ticarethaneler için 4.62 TL, evler için 2.25 TL’dir. Bu fiyatlar, elektrik tedarikçisini değiştirmemiş olan tüketicilere son kaynak tedariği kapsamında uygulanan fiyatlardır.

Aşağıda evlerde kullanılan elektronik aletlerin bir ayda tükettiği ortalama elektrik miktarı ve faturaya yansıyan tutarı belirtilmiştir: 

 • D enerji sınıfı bir buzdolabı aylık ortalama 43 TL tutarında 21 kWh elektrik tüketir. 
 • Ortalama bir dizüstü bilgisayar haftada 5 gün ve günde 8 saat tam zamanlı kullanıldığında ayda ortalama olarak 25 TL tutarında 12 kWh elektrik tüketir.  
 • Bir fırın günde 1 saat çalıştığında aylık ortalama 61 TL tutarında 30 kWh elektrik tüketir.  
 • 18000 BTU ev tipi bir klima günde 3 saat soğutma modunda çalıştığında aylık ortalama 50 TL tutarında 24 kWh elektrik tüketir. 
 • F enerji sınıfı 4K ve HD özellikli bir televizyon aylık ortalama 24 TL tutarında 12 kWh elektrik tüketir.  
 • A enerji sınıfı bir çamaşır makinesi aylık ortalama 26 TL tutarında 13 kWh elektrik tüketir. 
 • C enerji sınıfı bir bulaşık makinesi ekonomik programda kullanıldığında aylık ortalama 50 TL tutarında 25 kW elektrik tüketir. 

Bu durumda klima kullanılmayan bir evde, sadece temel elektrikli aletler kullanıldığında aylık elektrik faturası tutarı 229 TL olur. (Yüksek kademe olarak 2022 Ocak-Şubat-Mart dönemi için hesaplanmaktadır.) 

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş Borç Sorgulama 

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş borç sorgulaması; sayaç numarası, abone numarası ya da sözleşme numarası gibi tekil kodlar kullanılarak elektrik tedarik şirketlerinin internet sitesi üzerinden veya anlaşmalı bankaların fatura ödeme kanallarından, tedarikçi seçiminden sonra yapılabilir.

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş için borç sorgulama 0850 800 0 186 numaralı Aydem çağrı merkezini arayarak yapılabilir.  

Aydem internet sitesine girip Online İşlem Merkezi aracılığıyla borç sorgulanabilir.  

Denizli elektrik borç sorgulama sonucuna nasıl itiraz edilir?  

Denizli Aydem borç itirazı, internet sitesi aracılığıyla yazılı veya müşteri hizmetleri aracılığıyla sözlü olarak yapılır.

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş Abonelik İptali 

Denizli bölgesinde elektrik abonelik iptali nasıl yapılır?  

Denizli Aydem elektrik aboneliği iptali, elektrik tedarikçisi ile yapılmış olan elektrik abonelik sözleşmesinin sonlandırılması ile yapılır.  

Denizli elektrik abonelik iptali “ev” için gerekli belgeler şunlardır: 

 • Abonelik iptali yapılacak evin elektrik tesisat numarası ya da sayaç seri numarası (Tekil kod) 
 • Güvence bedeli iadesi için IBAN (PTT veya elden alma seçenekleri de bulunur.) 
 • Kimlik belgesi (Bilgi kontrolü için)

Belgeleri kullanarak Aydem Hizmet Noktaları, e-devlet, Online İşlemler veya Çağrı Merkezi üzerinden Aydem Elektrik abonelik iptali yapılır.  

Denizli elektrik abonelik iptali “ticarethane (iş yerleri)” için gerekli belgeler şunlardır: 

 • Kimlik belgesi (Bilgi kontrolü için) 
 • Abonelik iptali yapılacak ticarethanenin elektrik tesisat numarası ya da sayaç seri numarası (Tekil kod) 
 • Güvence bedeli iadesi için IBAN (PTT veya elden alma seçenekleri de bulunur.) 
 • Abonelik iptalini gerçekleştirecek özel ya da tüzel kişi başkası ise, şirketin yönetim kurulundan yetki belgesi, vekalet, şirket kaşesi ve imza sirküleri 

Elektrik abonelik iptal dilekçesi nasıl yazılır? 

Elektrik abonelik iptali; tekil kod (tesisat-abone numarası), kimlik belgesi ve güvence bedelini geri alabilmek için iban numarası veya banka hesap bilgisi belirtilerek yazılır. Elektrik abonelik iptal dilekçesi, hizmet alınan tedarik şirketinin müşteri hizmetleri merkezine iletilir.

Denizli elektrik abonelik iptal süreci ne kadar sürer? 

Denizli Aydem elektrik aboneliği, özellikle bir tarih belirtilmediyse iptal başvurusunun yapılmasından 3 gün sonra sonlandırılır ve elektrik kesilir.  

Denizli elektrik abonelik iptali için gereken koşullar nedir? 

Denizli Aydem elektrik abonelik iptali için, gerekli belgelerin firmaya bildirilmesi ve elektrik faturası borcunun tamamının ödenmesi gerekir. 

Denizli Aydem Elektrik Şikayetleri 

Denizli Aydem elektrik şikayetleri nelerdir? 

30 Mayıs 2018 tarihli ve 30436 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği’nin 38. maddesine göre her tedarikçi; kendilerine iletilen tüketici başvuru sayısı, başvuru konusu ve sonucuna ilişkin raporları aylık olarak EPDK’ye belirli bir formatta sunar ve ilk 5 sırada yer alan şikayetlere ilişkin özet raporu ise kendi internet sitesinde yayımlar. 

Denizli Aydem elektrik şikayetleri Aydem web sitesinde aylık olarak yayınlanmaktadır. 

Denizli elektrik şikayet hattı nedir? 

Denizli elektrik şikayet hattı 186’dır. Denizli dışından yapılacak şikayetler için 0850 800 0 186 numaralı telefon aranmalıdır.

Denizli Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş Elektrik Fatura Ödeme 

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş firmasına elektrik faturası nasıl ödenir? 

Aydem İşlem Merkezi noktalarında, elektrik faturası nakit olarak ödenebilir ve işlem ücreti alınmaz. Ayrıca anlaşmalı bankalar aracılığıyla da fatura ödenebilir. Ödeme yapabilmek için fatura veya sözleşme numarası belirtmek gerekir.  

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik firması fatura ödeme işlemi online yapılabilir mi?  

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik firması fatura ödeme işlemi online olarak kredi kartı ile yapılabilir.  

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik firması için özel ödeme yöntemleri var mıdır? 

Denizli bölgesinde Aydem Elektrik firması fatura ödeme işlemi PTT şubelerinden yapılabilir ve işlem ücreti alınmaz. 

Denizli Bölgesi Aydem Elektrik Başvuru Nasıl Yapılır? 

Denizli ADM Elektrik Dağıtım Şirketine aşağıdaki belgeler ile dağıtım hizmeti için başvuru yapılır:  

 • Kimlik belgesi  
 • Tapu, ikametgah veya kira kontratı gibi bir mülkiyet belgesi 
 • Onaylı elektrik hattı planı veya formül proje numarası 
 • İskan raporu

Denizli’de elektrik başvurusu değerlendirilmesi, Denizli’deki elektrik dağıtım şirketi tarafından yapılacak inceleme sonucunda onaylanacaktır. Başvurunun onaylanması için elektrik hattı kontrolü yapılır ve gerekirse saha etüdü gerçekleştirilir. İnceleme 10-20 iş günü sürebilir. Dağıtım başvurusu onaylandıktan sonra, başvuruyu yapan kişi ile dağıtım firması arasında bağlantı anlaşması yapılır. Anlaşma için gerekli belgeler, dağıtım şirketine iletilmelidir. 

Elektrik bağlandığında ise elektrik tedarik şirketi ile anlaşma yapılmalıdır. Denizli bölgesi için Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş’den online randevu alarak elektrik tedarik işlemi başlatılır.  

Denizli elektrik açtırma için tedarik şirketi aşağıdaki belgeleri talep edebilir:

 • Nüfus cüzdanı 
 • Meskende elektrik kesik değilse tapu, kira sözleşmesi vb. 
 • Eğer varsa eski bir fatura ya da tesisat numarası

Elektrik aboneliğini üzerine alma ücretsizdir ancak elektrik tedarik şirketleri bir kereye mahsus güvence bedeli tahsil eder ve abonelik sonlandırıldığında tüketici güvence bedelini geri alabilir. 

Denizli Bölgesi Aydem Başvuru Takibi ve İptali Nasıl Yapılır? 

Denizli bölgesi Aydem başvuru takip işlemi, 0850 800 0 186 numaralı iletişim hattından veya Aydem internet sitesinden yapılır. 

Denizli bölgesi Aydem başvuru iptali ise aynı şekilde 0850 800 0 186 numaralı iletişim hattından veya Aydem internet sitesinden yapılır.  

Denizli Aydem Elektrik Adres ve Telefon Bilgisi

Denizli Aydem Elektrik telefon numarası 0850 800 0 186’dır.

Denizli Adm Elektrik Dağıtım A.Ş. Denizli Bölge Müdürlüğü adresi, Adalet Mah. Hasan Gönüllü Bulvarı No:17/A, Merkezefendi/Denizli'dir.

Denizli Adm Elektrik Dağıtım A.Ş. telefon numarası 0258 296 70 00'dır.

Denizli Aydem Elektrik İletişim Bilgileri

Aydem Elektrik Denizli Müşteri İlişkileri Merkezleri iletişim bilgileri ve adresleri aşağıdadır:

 • Acıpayam Müşteri İlişkileri Merkezi: Yukarı Mah. Fettahlar Sok. No:2/3, Acıpayam/Denizli
 • Beyağaç Müşteri İlişkileri Merkezi: Yeni Mah. Sağlık Ocağı Cad. Beyağaç/Denizli
 • Buldan Müşteri İlişkileri Merkezi: Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. No:12, Buldan/Denizli
 • Çal Müşteri İlişkileri Merkezi: İsmailler Mah. Çarşı İçi Cad. No:86, Çal/Denizli
 • Çameli Müşteri İlişkileri Merkezi: Yeni Mah. Selveli Cad. No:63, Çameli/Denizli
 • Çardak Müşteri İlişkileri Merkezi: Hürriyet Mah. Hüsamettin Özcan Cad. No:2/3, Çardak/Denizli
 • Çivril Müşteri İlişkileri Merkezi: Aşağı Mah. Hükümet Cad. No:58/B, Çivril/Denizli
 • Güney Müşteri İlişkileri Merkezi: Tilkilik Mah. 5 Sok. No:2/D Güney/Denizli
 • Honaz Müşteri İlişkileri Merkezi: Yeni Mah. Hal Sokağı No:11/5, Honaz/Denizli
 • Denizli Merkez Müşteri İlişkileri Merkezi: Adalet Mah. Hasan Gönüllü Bulvarı No:15, Merkezefendi/Denizli
 • Çamlık Müşteri İlişkileri Merkezi: Siteler Mah. Ulus Cad. No:73/1, Pamukkale/Denizli
 • Sarayköy Müşteri İlişkileri Merkezi: Turan Mah. Buldan Cad. No:38, Sarayköy/Denizli
 • Serinhisar Müşteri İlişkileri Merkezi: Orta Mah. Mithat Paşa Cad. No:42/1, Serinhisar/Denizli

İlgili İçerikler

8 Ekim 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 18 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi