Adana Elektrik Şirketleri ve Adana İndirimli Elektrik Aboneliği

Adana Bölgesinde elektrik dağıtımı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. sorumluluğundadır. EnerjiSA Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş. ise Adana Bölgesine elektrik tedarik etmektedir.
İndirimli Elektrik Adana | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Adana Bölgesi serbest tüketici hakkını kullanmak isteyen aboneler Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) belirlediği serbest tüketici limitini aşmak zorundadır. Yıllık 950kWh üzeri elektrik kullanan her elektrik abonesi serbest tüketici sınıfına dahildir.

Adana’nın yüz ölçümü 1.945 km² ve 2019’daki nüfusu 1.769 milyondur. Adana bölgesinde Ocak 2021 için faturalanan elektrik tüketimi 612.971,12 MWH, sayaç adedi ise 1.134.926’dır.

Adana Bölgesinde EnerjiSA Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş.; abonelik işlemleri, faturalandırma, fatura tahsilatı, fatura itirazı ve güvence bedeli iadesinden sorumludur.

Adana Bölgesinde Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. ise bakım onarım, altyapı, sokak aydınlatmaları, elektrik enerjisinin adrese ulaşması, yeni inşa edilen herhangi bir meskene bağlanması, sayaç okuma ve sayaç değişikliğinden sorumludur. Ayrıca Adana Bölgesi elektrik kesintisi ve arızasıile elektrik dağıtım şirketi ilgilenir.

Adana Bölgesi elektrik tedarik şirketini değiştirmek isteyen tüketiciler aşağıdaki tabloyu inceleyerek tedarikçi değişikliği için başvuru yapabilir:

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

İndirimli Elektrik Dağıtımı Nedir?

İndirimli elektrik dağıtımı diye bir şey yoktur. Elektrik dağıtım bedeli, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenir. Tüm dağıtım bölgeleri için tek dağıtım bedeli uygulanır ve bu bedel evler için kiloWattsaat başına 0,858883TL'dir.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

7 Eylül 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 11 Mart 2024
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi