Elektrikli Battaniye Nedir?

Elektrikli battaniye, yerleşik bir ısıtma ekipmanına sahip olma özelliği taşıyan bir tür yatak örtüsüdür. İçerisinde barındırdığı yerleşik ısıtma ekipmanı sayesinde soğuk bir odada bile battaniyenin altında istenen sıcaklığa sahip olmak mümkündür.
Elektrikli Battaniye Nedir? Nasıl Kullanılır?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Elektrikli battaniye pek çok tüketici tarafından tercih edilen bir üründür. Bunun başlıca sebebi; elektrikli battaniye kullanmanın, ev ısıtma maliyetlerini azaltmasıdır. Tüm evi veya tüm odayı ısıtmak için harcanacak yüksek enerji yerine yalnızca bireye özel ısı sağlayacak elektrikli battaniye kullanmak daha uygun maliyetlere sahiptir. Günümüzde kullanılan modern elektrikli battaniyeler, gelişmiş sıcaklık kontrollerine sahiptir. Buna ek olarak cilt ve hava sıcaklığındaki değişiklikleri algılayabilen ve kendisini buna göre ayarlayan akıllı battaniyeler de mevcuttur.

Elektrikli Battaniye

Daha gelişmiş elektrikli battaniye modelleri ise programlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede yatağı belirli bir zamanda önceden ısıtabilir ve belirli bir saatte ısıtmayı durdurabilir. Ayrıca aynı yatakta yatmakta olan iki kişinin ihtiyaçları için de özelleştirilmiş sıcaklık ayarlamaları da yapabilir. Bazı elektrikli battaniye modelleri, vücudun farklı bölümlerinin ısı ihtiyaçlarını ayrı ayrı sağlayabilir. Örneğin baş bölgesini daha serin bırakırken uyuyanın ayaklarına daha fazla ısı sağlayabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

4 Şubat 2022 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 26 Aralık 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi