Elektrik İdaresi

Elektrik idaresi terimi çok genel bir kavram olup çok fazla hizmet alanının bulunduğu elektrik sektöründe tam olarak belli bir hizmeti işaret etmez. Bu yüzden elektrik idaresi nerede veya elektrik idaresi telefon numarası gibi bilgilere doğrudan ulaşmamız zorlaşır. Öncelikle elektrik piyasasını ve bu alanda faaliyet gösteren kurum, kuruluş, şirketleri ve hizmet alanlarını bilmek, herhangi bir talep veya hizmete ulaşmada kolaylık sağlar.
Elektrik İdaresi | Alo 186 | encazip

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Elektrik İdaresi

2001 yılı ve öncesi döneminde devlet tekelinde olan elektrik üretimi, iletimi ve dağıtım artık özel şirketler tarafından yapılmaya başlamış, böylelikle elektrik idaresi kavramı ortadan kalkmıştır. Elektrik piyasası; üretim, iletim, dağıtım ve perakende satış hizmetleri olarak dört ana kısımdan oluşur. Bu dört hizmet de eskiden devlet eli ile verilmekteydi. Özel sektörün piyasaya katılımı ile piyasadaki oyuncu sayısı artmış ve günümüzdeki hizmetlerin birbirinden ayrıldığı, denetlendiği serbest bir piyasa oluşmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 2 Ekim 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi