Elektrik Aboneliği

Elektrik aboneliği nasıl yapılır? Elektrik abonelik ücreti ne kadardır? Abonelik iptali nasıl olur? Hangi belgeler gereklidir?
Elektrik Aboneliği Nasıl Yapılır?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Yeni bir eve taşınırken, iş yeri açarken veya inşaatı yeni bitmiş bir yapı için sıfırdan elektrik abonelik başvurusu nasıl yapılmaktadır? Gerekli evraklar, başvuru noktaları, ücretler gibi detayları bu sayfada bulabilirsiniz.

Elektrik Abonelik Başvurusu Nedir?

Herhangi bir tüketim noktasında, tüketilen elektrik enerjisinin miktarı, tüketim noktasının bağlı bulunduğu bölgedeki görevli tedarik şirketi tarafından periyodik olarak tespit edilerek tüketiciye faturalandırılır. Tüketim noktasında, elektrik abonelik başvurusu yapılmadan kullanılan elektrik enerjisi usulsüz kullanım ya da kaçak kullanım anlamına gelebilir. Bu durumların cezai yaptırımı bulunmaktadır. Bu sebeple yeni bir eve taşınırken veya iş yeri açarken, elektrik tüketimine başlamadan önce elektrik abonelik başvurusu yapılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Ağustos 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 26 Aralık 2023
EnCazip Ekibi
EnCazip Ekibi
Yazar
Yazar Hakkında
encazip.com’un amacı, tüketicilere her durumda tasarruflu ve cazip olanı gösteren bir kutup yıldızı olmaktır. Tüketicilerin tasarruf etmelerini ve bu süreçte kendilerini güvende hissetmelerini hedefler.
Detaylı Bilgi