Albert Einstein Kimdir?

Albert Einstein, 14 Mart 1879 tarihinde Württemberg Almanya’da doğmuştur. Özel görelilik kuramı ve genel görelilik teorilerini geliştiren ve Nobel Fizik Ödülü'nü kazanan Almanya doğumlu bir fizikçidir. 18 Nisan 1955 tarihinde New Jersey’de ölmüştür.
Albert Einstein Hayatı: Einstein Neyi İcat Etti?

Karşılaştırma yapmak istediğiniz sektörü seçin!

Kaynakça: Albert Einstein

Albert Einstein Neyi İcat Etmiştir?

Fizik ve matematik alanında çalışmalar yapan Einstein, yaşamı boyunca yaptığı bu çalışmalar ile birlikte icatlar da ortaya koymuştur. Albert Einstein'ın icatları şunlardır:

  • Gaz absorbsiyonlu ısı pompası (Absorbsiyonlu ısı pompası temel olarak elektrik enerjisinin kullanılmadığı bir ısı pompasıdır. Güneş enerjisiyle ya da jeotermal enerji ile ısıtılmış su gibi bir ısı kaynağıyla çalıştırılır.)
  • Einstein buzdolabı (Einstein buzdolabı, hareketli parçası olmayan, sabit basınçta çalışan ve çalışması için sadece bir ısı kaynağı gerektiren bir soğurma buzdolabıdır.)
  • İş kullanıcılarının verilerine dayalı olarak ilgili kalıpları otomatik olarak keşfetmelerini sağlayan yapay zekâ destekli analitik. 

Sıkça Sorulan Sorular

İlgili İçerikler

27 Eylül 2021 tarihinde yayınlandı.
Son Güncelleme: 1 Şubat 2024
Ezgi Koca
Ezgi Koca
Baş Editör
Yazar Hakkında
Ezgi Koca, 21 Ağustos 1989 İstanbul doğumludur. 2012 yılında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli ajanslarda içerik editörlüğü ve dijital proje yöneticiliği yaptı. Encazip baş editörü olarak 2021'den bu yana görev yapıyor.
Detaylı Bilgi