AWA Enerji Tedarik Şirketi

AWA Enerji İndirimli Elektrik Tarifeleri: AWA Enerji Hakkında Bilgiler

AWA Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş., 09.09.2016’da İstanbul’da kurulmuştur. Toptan ve perakende olarak elektrik ile doğal gaz satışı yapmaktadır.

AWA Enerjinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 28.11.2018’de verilen ETS/8205-3/04130 kodlu elektrik tedarik lisansı, 28.11.2038 tarihine kadar geçerlidir.

AWA Enerjinin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 30.04.2020’de verilen DİT/9327-1/479 kodlu doğal gaz ithalat lisansı, 30.04.2050 tarihine kadar geçerlidir.

AWA Enerji Nerededir? 

AWA Enerjinin merkezi İstanbul’dadır.

AWA Enerji İstanbul adresi: Maslak Mahallesi, Bilim Sokak, Sun Plaza, No.5/A Kat:14 Sarıyer/İstanbul

Telefon: 0212 951 01 87

AWA Enerji Ne Zaman Kurulmuştur?

09.09.2016’da İstanbul’da kurulmuştur. AWA Enerji, ticarethane ve kurumsal müşterilerine uygun, kişiselleştirilmiş planlarla doğal gaz ve elektrik satışı yapmaktadır.

AWA Enerji Elektrik Faturası Tarifeleri Nelerdir?

AWA Enerji, serbest tüketici sınıfındaki elektrik abonelerine perakende elektrik satışı yapar. Elektrik tüketimi yıllık 1000 kWh ve üzeri olan aboneler serbest tüketicidir. AWA elektrik tarifeleri, abonelerin aylık ödediği faturaya veya yıllık toplam tüketimine göre değişiklik gösterir.

Elektrik tarifeleri karşılaştırma listesinden karşılaştırma yaparak fatura tutarına en uygun tarifeye geçiş yapılabilir.

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

AWA Enerji Güvence Bedeli Ne Kadardır?

AWA Enerji güvence bedeli olarak son 1 yıl içindeki en yüksek faturanın 2 katı kadar teminat istemektedir. Güvence bedeli, abonelik sonlandırıldığında tüketiciye iade edilir.

AWA Enerji ile Serbest Tüketici Avantajından Faydalanabilir miyim?

Serbest tüketici yönetmelikleri gereği 2021 yılı için 1000 kWh ve üzeri elektrik tüketen aboneler AWA Enerjiye geçiş yapabilir. Serbest tüketici olmak için herhangi bir başvuruya gerek yoktur, EPDK’nin belirlediği yıllık elektrik tüketim limitini geçen her abone serbest tüketici sınıfına dahil olur. AWA Enerjiye geçiş yapan her serbest tüketici, avantajlı fiyatlardan elektrik kullanır ve çeşitli fırsatlardan yararlanabilir.  

AWA Enerji Elektrik Faturasında Abone Numarası Nerede Yazar?

AWA elektrik faturası abonelik numarası, fatura numarası vb. bilgiler içerir. Elektrik faturası içindeki tüm gider kalemleri her faturada açıkça belirtilir. Faturadan faturaya değişiklik göstermekle birlikte her faturada sayaç numarası ve abone numarası yazar. 

AWA Enerji Tedarik Şirketi Hangi Bölgelerde Elektrik Tedarik Eder?

AWA elektrik tüm Türkiye’ye elektrik tedarik eder. Türkiye’nin neresinde olursa olsun her serbest tüketici AWA Enerjiye geçiş yapabilir.

AWA Enerji Elektrik Abonelik Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Serbest tüketici yönetmelikleri gereği 2023 yılı için 1000 kWh ve üzeri elektrik tüketen aboneler AWA Enerjiye geçiş yapabilir.  

AWA Enerjiye abonelik başvurusu yapabilmek için gerekli koşullar şunlardır: 

  • Elektrik abonesi olmak gereklidir. 
  • Görevli elektrik tedarikçisindeki abonelik sınıfı serbest tüketici olmalıdır.  
  • AWA Enerjiye elektrik abonelik başvurusu yapmak için serbest tüketici olmak yeterlidir.  

encazip.com’da başvuru yaparak AWA Enerjiye abonelik başvurusunda bulunabilirsiniz.  

Örnek tedarikçi tablosu yüklenior...

AWA Enerji Elektrik Faturası E-posta veya Telefon ile Alınabilir mi?

AWA Enerji elektrik faturası e-posta veya sms ile alınabilir. Fatura ve önemli bilgilendirmeler AWA abonelerine, e-posta ile iletilir. Bunun için herhangi bir talep oluşturmaya gerek yoktur.

AWA Enerji Elektrik Faturası SMS İptali Nasıl Yapılır?

AWA elektrik faturası sms iptali AWA Enerjinin çağrı merkezinden yapılır. AWA Enerji elektrik faturası SMS iptali için AWA Enerji çağrı merkezi aranabilir.

AWA Enerji Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

AWA Enerjide borç yapılandırma seçeneği bulunmamaktadır.

AWA Enerji Hakkında Kurumsal Bilgi ve Merak Edilenler

AWA Enerji, elektrik ticareti, doğal gaz ticareti ve sınır ötesi ticaret alanında hizmet vermektedir. 2018 yılında devreye giren Toptan Doğal Gaz Organize Piyasası (OTSP) ile doğal gaz piyasasının önemli bir parçası oldu. Müşterilere maliyet odaklı ve yenilikçi fiyatlar teklif ederek kaliteli hizmet sunmayı amaçlar. EPDK tarafından almış olduğu tedarik lisansı gereğince toptan ve perakende elektrik satışı gerçekleştirmektedir. Ayrıca yurt içindeki faaliyetlerine ek olarak, komşumuz olan ülkelerle de elektrik ithalatı ve ihracatı sürdürmektedir.

AWA Enerji İletişim Numarası Nedir?

AWA Enerji iletişim numarası 0212 951 01 87’dir.

Türkiye'de Kaç AWA Enerji Şubesi Vardır?

Bayileri aracılığıyla Türkiye’nin her bölgesine hizmet vermektedir ve encazip.com aracılığıyla kolaylıkla AWA Enerjiye geçiş yapılabilir.

AWA Enerjiye Benzer ve Rakip Diğer Elektrik Tedarikçileri

AWA Enerjiye benzer ve rakip diğer elektrik tedarikçileri şunlardır: